Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ROZWODÓW NIE BĘDZIE

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1963
 • Premiera:
  1964. 02. 25
 • Gatunek:
  Film obyczajowy
 • Czarno-biały, 2750 m, 95 min

  Lokacje: Warszawa (m. in. Pałac Kultury i Nauki, dworzec Warszawa Gdańska, Aleje Jerozolimskie, Pałac Branickich przy ul. Nowy Świat, Osiedle Plac Teatralny - Bielańska, kino "Skarpa" przy ul. Kopernika, Plac Trzech Krzyży, kamienica przy Alejach Ujazdowskich 22, ulice: Nowy Świat, Mickiewicza, Bracka).

Udany debiut reżyserski Jerzego Stefana Stawińskiego, wybitnego scenarzysty ("Kanał", "Eroica", "Zezowate szczęście", "Zamach"), współtwórcy najlepszych dokonań szkoły polskiej. "Rozwodów nie będzie" to pełen humoru i sympatycznego uroku film złożony z trzech nowel, połączonych wspólnym miejscem akcji - Urzędem Stanu Cywilnego na rogu Nowego Światu i Alej Jerozolimskich w Warszawie. Stawiński zresztą zadbał o dokładną konkretyzację miejsca akcji (ulice, wnętrza autobusów, pomieszczeń uniwersyteckich). W tle poczynań bohaterów tętni autentyczne życie Warszawy z początku lat sześćdziesiątych. Inną, podnoszoną przez krytykę, zaletą filmu jest sposób ukazania młodzieży. Dwudziestolatkowie u Stawińskiego nie są ani tajemniczy, ani zaprzątnięci alkoholowo - erotycznymi eksperymentami, ani nadwrażliwi, ani zbuntowani. Są po prostu normalni, co nie znaczy, że pozbawieni niepowtarzalnego powabu, właściwego młodości. Widz nie patrzy na nich jak na niezrozumiałe dziwadło, lecz jak na ludzi, mających podobne problemy, nadzieje i doświadczenia co on. Palmę pierwszeństwa w nadawaniu tonu polskiej obyczajowości przyznaje Stawiński kobietom. Znakomicie zagrane bohaterki "Rozwodów nie będzie", mimo młodego wieku, robią z panami co chcą. Wrodzony wdzięk i intuicyjna zdolność manipulowania emocjami mężczyzn nadaje poczynaniom filmowych pań prawdziwej finezji. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

ZDARZENIE I

 • Nowela
 • 19 min

Bohaterami "Zdarzenia I" są Tomek i Alina. Właśnie szykują się do ślubu. On przyjeżdża do Urzędu Stanu Cywilnego prosto z pracy. Niestety, ona spóźnia się na ceremonię. Kiedy wreszcie się zjawia, zdenerwowany Tomek robi jej awanturę, która kończy się rozstaniem. Wkrótce niedoszli państwo młodzi nieoczekiwanie spotykają się w autobusie i wyjaśniają sobie wszelkie nieporozumienia. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

ZDARZENIE II

 • Nowela
 • 35 min

Akcja "Zdarzenia II" zawiązuje się na prywatce, gdzie Marek poznaje piękną Joannę, uchodzącą za dziewczynę nie do zdobycia. Chłopak wszakże postanawia spróbować i ucieka się do niekonwencjonalnego sposobu. Proponuje jej spotkanie za cenę...ślubu. Zaintrygowana Joanna zgadza się i następnego dnia wychodzi za Marka. Młodzi zawiadamiają rodziców o uroczystości, lecz jednocześnie deklarują, że wezmą rozwód. Czy rzeczywiście? [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

ZDARZENIE III

 • Nowela
 • 39 min

W "Zdarzeniu III" Kasia i Tadek uciekają z domu, by się pobrać. W Urzędzie Stanu Cywilnego zostają jednak poinformowani, że muszą zaczekać z małżeństwem do osiągnięcia pełnoletności. Rozgoryczony Tadek wraca na wieś, lecz rezolutna Kasia zostaje w stolicy z zamiarem znalezienia pracy i męża. W biurze matrymonialnym poznaje niejakiego Gruszkę, który czyni jej awanse. Dziewczyna jednak rzeczowo ocenia sytuację i daje adoratorowi kosza. Następnie zdaje na medycynę, gdzie z miejsca zyskuje niebywałe powodzenie u płci przeciwnej. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2023.01.18 01:43:05
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl