Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

39 I PÓŁ

 • Serial fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2008-2009
 • Premiera:
  2008. 03. 04
 • Gatunek:
  Komedia, Film obyczajowy
 • Barwny, 39 odcinków x ok. 45 min

  Seria 1: Odcinki: 1-13. Emisja: 4 marca - 27 maja 2008.
  Seria 2: Odcinki: 14-26. Emisja: 3 marca - 26 maja 2009.
  Seria 3: Odcinki: 27-39. Emisja: 8 września - 1 grudnia 2009.

Głównym bohaterem serialu jest Darek, rozbrajająco nieodpowiedzialny, beztroski Piotruś Pan, właśnie dobiegający 40-tki, który w związku ze zbliżaniem się tej magicznej daty, zadaje sobie fundamentalne pytania: Kim jestem? Dokąd zmierzam? Szczera odpowiedź jest niestety dla niego druzgocąca, bo wypada na życiowego nieudacznika, który nie dość, że jest bezrobotny, to nie posiada nic oprócz żony i syna, których porzucił 7 lat temu. Takie podsumowanie staje się motorem do jego dalszych działań. Darek, za punkt honoru, stawia sobie odzyskanie rodziny i znalezienie uczciwej pracy, co niestety nie przychodzi mu łatwo. W realizacji tych celów, poza własną niedoskonałością, przeszkadzają mu: Tomasz - nowy partner Ani - żony Darka, zbuntowany syn Patryk zły na ojca za to, że ich zostawił, jak również niechęć Ani, która jest zmęczona nieprzerwanym pasmem niepowodzeń męża i nie wierzy, że on tym razem zachowa się odpowiedzialnie. Nie pomaga także, nastawiona na zemstę porzucona kochanka Darka - Kasia oraz teść Warcisław, który niczego nie pragnie bardziej niż tego, aby jego córka związała się z Tomaszem i wraz z Patrykiem, wiodła spokojne, bezpieczne życie u jego boku. Mocne postanowienie poprawy Darka ma jednak także kilku zwolenników. Jest to na przykład Paula - homoseksualistka, sąsiadka Ani, która staje się duchowym powiernikiem Darka. Po cichu kibicuje mu również teściowa Krystyna, której matczyna intuicja podpowiada, że jej córka nigdy nie będzie szczęśliwa z Tomaszem a Darek to jedyna prawdziwa miłość Ani. To jednak nie wystarczy. Darek musi przejść długą drogę, aby stać się pełnowartościowym mężczyzną i móc z czystym sumieniem świętować swoje 40-te urodziny. Na szczęście wie, że punk nigdy nie umiera i nie traci rezonu. Nomen omen to właśnie muzyka sprawi, że jego życie zmieni się diametralnie... "39 i pół" to bardzo zabawna, świeża i pokrzepiająca opowieść o kryzysie wieku średniego i późnym dojrzewaniu, wiecznego chłopca- Darka lat 39 i pół. O tzw. "drugiej szansie", jaką jest dla niego odważny powrót do żony oraz karkołomna, pełna upadków i wzlotów przemiana w świadomego, odpowiedzialnego, ale nigdy nie nudnego ojca rodziny.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

Nagrody
schowaj

 • 2008
  Gdańsk (Festiwal Dobrego Humoru)-Nagroda w kategorii: serial komediowy
 • 2009
  Gdańsk (Festiwal Dobrego Humoru)-Nagroda w kategorii: serial komediowy
 • 2009
  Gdańsk (Festiwal Dobrego Humoru)-Nagroda w kategorii: aktor komediowy

Patrz także:
schowaj

 • 2009
  Film fabularny - telewizyjny / Maciej Szwabe
 • 2019
  Serial fabularny / Aleksander Pietrzak Maciej Migas

1

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2008

Darek ma straszny sen: śni mu się, że właśnie skończył czterdzieści lat i dotąd niczego w życiu nie osiągnął. A jeśli nawet coś osiągnął, to spaprał. Pod wpływem snu odchodzi od Kaśki - kobiety, z którą mieszka i wraca do żony Ani i ich 17-letniego syna Patryka. Ku swemu zdumieniu w łóżku żony zastaje Tomasza, 50-letniego agenta ubezpieczeniowego, z którym Ania od niedawna mieszka. Darek jest zdruzgotany, bezmyślnie wraca do domu, w którym spędził ostatni rok. Dowiaduje się, że wściekła za jego odejście Kasia wyjeżdża na Wigilię do matki. Darek postanawia spędzić Wigilię sam. Ale nie wytrzymuje i idzie pod okna żony i syna - patrzy, jak ta oto dwójka wraz z Tomaszem jedzą kolację. To właśnie tam, na podwórku spotyka samotną dziewczynę, spacerującą z psem. To Paula. Zaprasza go na Wigilię do siebie. Okazuje się... że dziewczyna mieszka vis a vis Ani i Patryka, w tej samej klatce schodowej. Darek spotyka swoją żonę na korytarzu. Anka stanowczo żąda od niego, żeby odszedł i więcej się nie pokazywał. Darek odchodzi, ale - ku zdumieniu Anki - odchodzi również Tomasz. Uważa, że Ania nie jest jeszcze na 100 procent zdecydowana, z kim chce być. Dziewczyna wścieka się na obu mężczyzn - i na Tomasza, i na Darka. Darek podejmuje decyzję, że będzie walczył o kobietę swojego życia!

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2008

Darek budzi się w samochodzie. Nie wrócił do swojej byłej dziewczyny. Nie w sytuacji, kiedy chce ponownie zdobyć swoją żonę. W tym stanie znajduje go rano Paula i zaprasza do siebie na śniadanie. Darek zastanawia się w jaki sposób ma wrócić do Anki. Dochodzi do wniosku, że musi być "kimś". Robi ze sobą wielki rozrachunek, ale jego rezultat jest marny. Okazuje się bowiem, że Darek umie jedynie grać punkrocka. Miał kiedyś swój zespół, ale dziś nikt już by takiej muzyki nie słuchał. Kasia dzwoni do Darka i błaga "wróć do mnie". Anka z tą samą prośbą dzwoni do Tomasza. Tomasz wraca do Anki, ale Darek wraca do Kasi jedynie w "sprawach biznesowych". Wieczorem prowadzi imprezę w jej firmie fonograficznej. Jest kimś w rodzaju wodzireja. Stara się rozruszać gości zabawnymi odzywkami i zagrzewaniem do zabawy. Tego wieczoru chwyta za gitarę i zaczyna grać swoje stare, punkrockowe kawałki. Sala szaleje, Darek ma pomysł na reaktywację swojego zespołu! Będą gwiazdami, dzięki czemu Darek udowodni Ance, że jest kimś i... będzie mógł do niej wrócić. Obdzwania starych kumpli z zespołu. Jedni mają swój biznes i nie mają czasu, inni wychowują gromadkę dzieci lub... mieszkają na dworcu. Darek porównuje się ze swoimi kolegami. Czy osiągnął tyle co oni? Patryk jest nieszczęśliwie zakochany w Karolinie. Dziewczyna nie jest nim zainteresowana, spotyka się z innym. Chłopak nie ma łatwego życia, bo w dodatku od jakiegoś czasu w domu sekuje go Tomasz. Patryk ucieka z domu, dzwoni do swojego ojca i znajduje go... na dworcu, gdzie Darek śpi "u kolegi z zespołu". Patryk zabiera go stamtąd...

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

3

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2008

Patryk zwierza się ojcu, że ma dość Tomasza - nowego faceta swojej matki. Tłumaczy, że jego zdaniem Anka ciągle kocha Darka i że trzeba coś z tym zrobić. Darek ma więc plan - musi jakoś dopaść żonę kiedy w pobliżu nie będzie jej nowego amanta. Wtedy na pewno dziewczyna ujawni swoje prawdziwe uczucia, ulegnie namowom Darka i pozwoli mu wrócić. Patryk prowadzi ojca na młodzieżową imprezę swojego kumpla - Ziela. Tam w ogólnym huku i hałasie, pomiędzy kochającymi się parkami, Darek postanawia się wreszcie wyspać. Nazajutrz umawia się z Tomaszem na rozmowę przy piwie. Tomasz dobrotliwie radzi, żeby Darek odczepił się od Anki, bo ona nikogo takiego jak Darek nie potrzebuje. Okazuje się, że Tomasz jest agentem ubezpieczeniowym. Przy okazji poważnej rozmowy z Darkiem pyta go, czy nie zna kogoś "bogatego i nie ubezpieczonego". W tym momencie dzwoni Kaśka i żąda, by Darek do niej wrócił. Ten nie chcę z nią gadać, ale dobrze się składa, bo Tomasz ma do niej sprawę - oddaje mu telefon. Tym sposobem Tomasz chwyta Kaśkę w sieć swoich klientów. Tymczasem Anka z przyjaciółką Magdą idą wypożyczyć stroje sylwestrowe. Anka nadal wypiera się miłości do Darka. Ten nocuje tym razem u Pauli, o czym uprzejmie donosi Ance wścibska sąsiadka Nowakowa. Anka jest wściekła, puka do Pauli, otwiera jej Darek. Tłumaczy się, że spał w dużym pokoju na kanapie - sam. Na dowód otwiera drzwi do sypialni, a tam Paula i jej dziewczyna Miłka - śpią przytulone. Ogromne zdziwienie - kto by pomyślał, że Paula jest lesbijką. Tymczasem Darek reaktywuje kapelę, organizuje próbę w klubie. Dowiaduje się też, że Anka i Tomasz idą na bal przebierańców. Załatwia sobie zatem kostium Zorro i tak oto zamaskowany podąża na zabawę odbić swoją żonę. Noc cudów. Patrykowi udaje się poderwać Karolinę. Zbliżają się do siebie w Sylwestra i idą razem do Pauli. Zamykają się w pokoju. Darek skutecznie oczarowuje Ankę, prosto z zabawy zabiera ją oczywiście do mieszkania Pauli. Nie wiedząc o tym, że Patryk jest z dziewczyną tuż za ścianą, Anka beztrosko zasypia na białej poduszce. Darek klęczy obok przy kanapie i wpatruje się w jej twarz. Jest w siódmym niebie.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

4

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2008

Anka i Darek budzą się u Pauli. Karolina i Patryk również - tyle że w drugim pokoju. Ani jedna ani druga para tej nocy nie skonsumowała związku, choć wcale na to nie wygląda. Rano wszyscy się spotykają. Wchodzą, prowadzeni przez sąsiadkę, Nowakową, Tomasz, oraz rodzice Ani - Warcisław i Krystyna. Skandal! Tomasz jest oburzony. Anka - mając jeszcze resztki alkoholu we krwi - nie zdaje sobie sprawy z powagi sytuacji. Jednak z biegiem godzin przychodzi do niej refleksja: "Jezu, co ja narobiłam?!" Nadrabia miną przed Warcisławem. Rozmawia z Tomaszem i pyta czy ewentualnie mógłby potraktować tego wydarzenia jako jednorazowy wybryk alkoholowy. Ale Tomasz nie wierzy, że między Anką i Darkiem do niczego nie doszło. Tomasz się wyprowadza. Darek czuje, że oczyścił teren i chce się wprowadzić. Anka mówi Stop! Musi sobie wszystko przemyśleć. Obwieszcza przyjaciółce Magdzie, że "postanowiła być sama". Chwilę potem Darek porywa Ankę na romantyczny spacer. Na Stadionie Gwardii daje jej popis żużlowy swoim dużym fiatem Kazikiem. Świetnie się bawią. Tymczasem Patryk namawia Karolinę, by poszła z nim na koncert młodzieżowej grupy B 27, w której grają jego koledzy z klasy. Okazuje się, że Karolina wybiera wyjście do Łazienek z niejakim Remkiem - sąsiadem, który studiuje w łódzkiej filmówce. Patryk jest załamany i wściekły. Darek zjawia się u Kaśki po resztę swoich rzeczy - ta nie może uwierzyć, że Darek jest w stanie ją zostawić. Nie podaruje mu tego. Darek jedzie na próbę swojego zespołu, która nie wypala. Jego kumple leczą sylwestrowego kaca i nie przychodzą. W klubie spotyka kolegów swojego syna - chłopaków z zespołu B 27 i ich młodziutką wokalistkę - Olę. Za chwilę zaczynają koncert. Zjawia się na nim zaproszona przez Darka Anka. Podczas koncertu Darek wskakuje na scenę i daje popis gitarowy razem z energetycznie śpiewającą Olą. Pod wpływem fali entuzjazmy rzuca się ze sceny wierząc, że złapie go tłum. Uderza o podłogę. W klubie zjawia się lekarz, stwierdza jedynie potłuczenie i guza. Anka i Darek wracają z koncertu trzymając się za ręce. Hamuje samochód, pod klubem pojawia się Kaśka. Obwieszcza, że jest z Darkiem w ciąży. Konsternacja.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

5

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2008

Darek budzi się u Pauli i jest w kropce. Albo raczej w punkcie wyjścia. Jest załamany wiadomością o ciąży Kaśki. Nie do końca jej wierzy, w przeciwieństwie do Anki, która po spotkaniu ich trojga przed klubem wyrzuca Darka na dobre ze swojego życia. O 5 rano jedzie do willi Kaśki, żeby dowiedzieć się o szczegóły i wyjaśnić sprawę. Kaśka myli się w zeznaniach. Wychodzi na jaw, że wyolbrzymiła nieco fakty. Podejrzewa ciążę, ale nie jest jej pewna. Darek wpada w furię. Żeby odzyskać Ankę, postanawia znaleźć pracę. Zatrudnia się w pierogarni niedaleko biurowca, w którym pracuje jego żona. Praca idzie mu sprawnie, ale... do czasu. Pech sprawia, że przez niezgrabność wylewa keczup na Warcisława, który przyszedł właśnie do pierogarni z Krystyną. Chwilę potem przez nieuwagę oblewa winem szefa swojej żony - niejakiego Stanisława. Darek traci pracę, Ania dowiaduje się o wszystkim. Tymczasem Patryk jest załamany życiem. Matka nie chce być z jego ojcem, a Karolina ma go w nosie. Chłopak ucieka ze szkoły na piwo - do klubu, gdzie spotyka członków grupy B 27. Do domu przyprowadza go policja. Patryk pił alkohol. Darek prowadzi dyskusję z synem. Chodziło na szczęście o jedno piwo, więc rozmowa schodzi na całkiem inne tory. Korzystając z okazji, że jest w domu swojej żony, Darek postanawia jej pokazać jak bardzo jest jej potrzebny. Psuje kran kuchenny tylko po to, by móc go potem naprawić, także po to, by odwrócić uwagę od Patryka i od jego przewinienia. Gdy woda się leje, Darek przekonuje żonę, że ciąża Kaśki jest prawdopodobnie fikcją wymyśloną przez jego ex dziewczynę. Anka nie mu dowierza. Wieczorem do drzwi Pauli, u której na dobre zamieszkał Darek, ktoś puka. To członkowie grupy B 27. Darek jest przekonany, że po wspólnym popisie na scenie, chcą przyjąć go do zespołu. A tu bolesne rozczarowanie. Nie potrzebują Darka, tylko jego gitarę i... wzmacniacz.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

6

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2008

Darek postanawia nie załamywać się niepowodzeniami. Przede wszystkim chce znaleźć pracę. Jego kumpel Jacek obiecuje mu posadę didżeja w lokalnym radiu. Jacek pamięta Darka z dawnych czasów jako niepoprawnego imprezowicza i zaprasza go do klubu w towarzystwie atrakcyjnych koleżanek. Kiedy Darek wraca do domu widzi go sąsiadka Nowakowa, która następnego ranka opowiada Ance jaki to Darek wrócił zalany. Jednak cała prawda wychodzi na jaw, kiedy Anka spotyka w Festerze siostrę Jacka. Okazuje się, że Darek na imprezie nie był pijany, nie próbował nawet podrywać dziewczyn. Wciąż mówił o swojej żonie. Ten facet naprawdę się zmienił... Anka jest rozpromieniona. Darek odwiedza siedzibę radia KRB FM. Takie małe lokalne radio, to nie szczyt jego marzeń, ale na dobry początek wystarczy. Darek ma prowadzić nocne audycje i grać nieco ostrzejszą muzykę. Darek wybiera się na zakupy z Patrykiem do hipermarketu na warszawskim Bemowie. Tam spotykają Karolinę, która nadal ignoruje starania Patryka - woli rozglądać się za słynnym aktorem Tomaszem Kotem, który właśnie robi tu zakupy. Na skutek intrygi wymyślonej przez Darka, Tomasz Kot podaje się za kumpla Patryka, co robi na Karolinie kolosalne wrażenie. Darek ma pierwszy nocny dyżur w radiu. Szybko rozkręca się puszczając w eter stare punkowe utwory "Dirty track" i nowe, ostre piosenki "B 27". Dyżur kończy się katastrofą, kiedy okazuje się, że radio KRB FM, to Katolickie Radio "Barka" a ostrzejsze granie miało polegać na tym, że zamiast Eleni Darek miał grać The Beatles...

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

7

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2008

Darek myśli, że Anka przygotowuje dla niego z okazji Walentynek jakąś niespodziankę. Nie wie o co konkretnie może chodzić, ale ma nadzieję, że będzie to oznaczało przełom w ich związku. Niespodziewanie Darek dostaje list z sądu wzywający go na rozprawę rozwodową 14 lutego. Darek jest załamany. Paula radzi mu, żeby jeszcze raz zawalczył. Kolega Darka, niejaki Blitza, jest krytykiem muzycznym. Właśnie usłyszał w radiu piosenkę zespołu "B - 27". Jego zdaniem, to utalentowane dzieciaki, trzeba tylko zaopiekować się nimi. Darek proponuje Kasi, by jej firma fonograficzna zajęła się akcją promocyjną i wsparła finansowo kręcenie teledysku "B - 27".

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

8

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2008

Darek ma nową posadę. Jest pracownikiem technicznym przy produkcji sitcomu. Zaś jego kumpel Zdrada statystuje w horrorze. W czasie przerwy w zdjęciach Zdrada namawia Darka do wyjazdu do Norwegii. Będą razem pracowali na platformie wiertniczej. To prawdziwa męska przygoda. Darek odmawia - przecież ma tutaj Ankę. Chce udowodnić, że wart jest jej miłości. Darek wraca na plan sitcomu, ale przez przypadek wyłącza prąd w studiu. Po raz kolejny wylatuje z pracy. Anka przeżywa trudne chwile przed rozwodem. Ma jeszcze wątpliwości. Rozmawia ze swoją mamą. Krystyna próbuje ją przekonać, że Darek chce się zmienić. Faceci w jego wieku zaczynają szukać stabilizacji, stają się bardziej odpowiedzialni# Anka chciałaby w to uwierzyć, ale Darek tyle razy ją już zawiódł... Następuje pierwsza rozprawa rozwodowa. Darek opowiada w sądzie o najfajniejszych chwilach w czasie jego związku z Anką, o pamiętnej nocy w namiocie przed koncertem The Rolling Stones... Zgadza się na rozwód, bo dla niego nie liczą się jakieś formalności urzędnicze. Dla niego liczy się uczucie. A ma w sobie pewność, że łączy go z Anka coś wyjątkowego. Do Pauli wraca jej przyjaciółka Miłka. Paula chce żeby mimo to Darek nadal z nimi mieszkał. Ale on czuje, że to najwyższy czas żeby się uniezależnić - żeby poszukać "swojego kawałka podłogi". Być może uda mu się zaadaptować na mieszkanie poddasze w tej samej kamienicy, w której mieszka Anka. Na razie z pomocą życzliwego dozorcy zamieszka tam nieoficjalnie. Szef Anki próbuje ją namówić na dwutygodniowe szkolenie w Holandii. Anka odmawia. Ma teraz na głowie rozwód z Darkiem i przygotowania do ślubu z Tomaszem. Szef spotyka przez przypadek Darka, którego poznał jako rzutkiego menadżera przy okazji koncertu "B - 27" na dachu Festera - proponuje mu pracę w swojej firmie. Darek wieczorem urządza "parapetówkę" na swoim strychu. Anka słyszy przez okno dźwięki muzyki. Wpada w nostalgiczny nastrój.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

9

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2008

Darek chce wykupić poddasze, w którym nielegalnie mieszka. Jednak bez stałej pracy żaden bank nie udzieli mu pożyczki. Wygląda na to, że będzie musiał zostać "krawaciarzem" w Festerze. Darek dzwoni do Kasi w sprawie akcji promocyjnej zespołu "B - 27". Nic się niestety nie dzieje w tej sprawie. Na domiar złego rodzice wokalistki Oli zabronili jej śpiewać. Darek wyprowadza psa i spotyka nad Wisłą biegającego Tomasza. Po raz kolejny rozmawiają o Ance. Rozwód z Anką to jedno, ale jej ślub z Tomaszem, to kompletna pomyłka! - mówi Darek. Krystyna namawia Darka żeby nie ustawał w walce o jej córkę - Anie. Darek orientuje się, że ma w niej swojego sojusznika.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

10

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2008

Anka pragnie stworzyć trwały związek, a Darek jej zdaniem do takiego nie jest zdolny. Twardo obstaje przy decyzji o rozwodzie. Spotykają się w sądzie, gdzie ostatecznie rozwiązują swoje małżeństwo. Tuż po sprawie rozwodowej, pod budynkiem sądu czule się ze sobą żegnają. Z samochodu parę obserwuje zazdrosny Tomasz. ...Okazuje się, że Anka nie jest do końca gotowa na związek z nim. Musi sobie wszystko przemyśleć, odreagować. Szkolenie w Holandii, na które się właśnie wybiera, będzie świetną ku temu okazją. Tomasz odwozi Ankę na lotnisko, a po powrocie będzie mógł sprawdzić się w roli ojczyma. Darek jest oburzony tym pomysłem. ...Tymczasem bierze kredyt w banku na spłatę swojego nowego lokum. Składa też wizytę Kaśce, dopytuje ostro o promocję B-27. Kaśka oznajmia mu, że promocja może by i była, gdyby zespół miał wokalistkę. Darek jest szczerze zdziwiony - Ola ma szlaban od rodziców - nie może grać w zespole ze względu na słabe stopnie w szkole. Ola rozmawia z Patrykiem, który też nie ma łatwo. Nie dość, że ukochana rzuciła go dla popularnego aktora, to jeszcze rodzice się rozwiedli. W Patryku kipi gniew. Sprowokowany przez dyrektora szkoły, wybija kamieniem szybę w jego gabinecie i... ucieka z reszty lekcji. W tym czasie Darek sam zabiera się za promowanie B-27 i składa wizytę w radiu Zet. Wieczorem Patryk ucieka z domu - Tomasz nie stanął na wysokości zadania. Bije na alarm. Przyjeżdża Krystyna, Warcisław, zjawia się Darek. Cała czwórka siedzi w salonie, kiedy Patryk wraca z "nocnej akcji" grafficiarskiej i malowaniu tagów Polonii pod stadionem Legii. Krystyna jest zachwycona wnukiem - w rodzinie rośnie artysta. Nazajutrz Darek zostaje wezwany do szkoły syna, gdzie dyrektor oznajmia mu, że Patryk zostaje dyscyplinarnie wyrzucony ze szkoły. Darek zdaje sobie sprawę, że z synem dzieje się coś złego, odnajduje go w na stadionie, gdzie dochodzi do krótkiej konfrontacji między niemi. Patryk czuje się zawiedziony ojcem i życiem. Darek boi się o syna. Patryk otrzymuje od kumpli zadanie dostarczenia 10 pizz i 20 piw dla zaprzyjaźnionych kibiców Cracovii, którzy w drodze na mecz będą przejeżdżać przez Dworzec Centralny. Jednak Patryk ma pecha. Zanim cokolwiek zdąży zrobić w tej sprawie, ze stadionu zgarnia go policja za picie piwa w miejscu publicznym. Dzwoni z komisariatu do ojca i prosi o przysługę. Darek musi "nakarmić" i "napoić" przejeżdżających kibiców. Wykonuje swoje zadanie cudem unikając bójki z kibicami Legii. Odbiera syna z komisariatu, zaprasza go do samochodu. Jadą, mijają granice miasta. Darek mówi synowi, że wiezie go w bezpieczne miejsce... [TVN]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2024.06.06 03:53:06
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.