Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

LIMOUSINE

 • Tytuł polski: KIEROWCA
 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2011
 • Język:
  polski, angielski
 • Barwny (negatyw: Eastman Kodak), 87 min

  Okres zdjęciowy: rok 2008.
  Lokacje: Warszawa (port lotniczy Okęcie, hotel "Bristol", Pałac Kultury i Nauki, trasa W-Z, Most Poniatowskiego, wiadukt nad ul. Karową, ul. Marszałkowska).

Studentka Anna dorabia wieczorami jako kierowca luksusowej limuzyny - to biznes prowadzony przez jej ojca. Pewnego wieczoru, kiedy Anna czeka na klienta, francuskiego biznesmana Devereaux, zauważa na parkingu ukrywającego się młodego mężczyznę, ubranego jedynie w szlafrok z hotelowym logo F.
Okazuje się, że on z kolei dorabia jako chłopak do towarzystwa i właśnie wdał się w awanturę z klientem. Ania postanawia pomóc mu uciec hotelowej ochronie i zamyka w bagażniku, aby uwolnić, kiedy będą w bezpiecznym miejscu. Nocny kurs okazuje się jednak znacznie dłuższy, niż przypuszczała dziewczyna. Devereaux ma umówionych kilka biznesowych spotkań, ale przede wszystkim zależy mu, żeby spotkać się z Katarzyną, kobietą, którą jest obsesyjnie zafascynowany. Ta jednak prowadzi z nim dziwną grę, w którą emocjonalnie angażuje się Anna. Między Anną o Devereaux nawiązuje się coraz mocniejsza, nieoczywista więź.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

2022.09.18 01:27:26
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego