Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ZWERBOWANA MIŁOŚĆ

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2009
 • Premiera:
  2010. 12. 25
 • Barwny, 86 min

  Okres zdjęciowy: 14 marca - 24 kwietnia 2008.
  Lokacje: Wrocław, Wiedeń, Warszawa.

Styczeń 1989 roku. Polska stoi na skraju bankructwa. Społeczeństwo domaga się ustąpienia komunistycznego rządu, krajowi grozi krwawa konfrontacja. Wśród wysokich funkcjonariuszy SB dochodzi do brutalnej walki o wpływy, pieniądze i polityczną nietykalność. Niedługo zostaną podjęte rozmowy z Solidarnością, coraz częściej mówi się o Obradach Okrągłego Stołu.
Autorzy scenariusza już na początku filmu sugerują, że zainspirowały ich wydarzenia, jakie rozgrywały się w Polsce wraz z zaczynającymi się wielkimi zmianami ustrojowymi. Solidarność powoli przejmuje władzę. Odchodząca ekipa rządząca postanawia skopiować meldunki operacyjne oraz akta i tajne teczki najważniejszych osób w kraju, by móc w odpowiednim momencie posłużyć się szantażem. Zabezpieczone cenne materiały co tydzień docierają do Wiednia, gdzie przejmuje je zaufana agentka i umieszcza w skrytce w bankowym sejfie. Zostały jeszcze dwa albo trzy austriackie przerzuty i wysoko postawieni urzędnicy będą mogli czuć się całkowicie bezpieczni. Zgromadzone teczki zagwarantują im nietykalność i spokój do końca życia.
O swoją przyszłość w nowej Polsce zamierzają walczyć także niżsi rangą funkcjonariusze SB, którzy dzięki podsłuchom znają wszystkie plany przełożonych. Agenci służb specjalnych kap. Andrzej Leszczyński i kap. Leon Siejka śledzą każdy krok ekipy rządzącej, której dni są już policzone. Kiedy Siejka czuwa na podsłuchu i nagrywa rozmowy, Andrzej konsekwentnie realizuje inną część ich przebiegłego planu. Nawiązuje kontakt z prostytutką Anną, dając jej do zrozumienia, że ich związek to coś więcej niż przelotna znajomość. Jednocześnie przygotowuje kolejny etap intrygi, co wymaga wtajemniczenia lekarza z przychodni. Faszerowana przez Andrzeja lekarstwami Anna czuje się źle, a wykonane przez znajomego doktora badania wykazują, że dziewczyna ma białaczkę. Życie może jej uratować przeszczep, na co potrzebne są spore fundusze. W tej sytuacji Andrzej, który wyjawia Annie, że jest pracownikiem służb specjalnych, proponuje dziewczynie wykonanie tajnego zadania w Wiedniu dla jego przełożonych, w zamian za duże pieniądze i zagraniczne leczenie. Nie mając innego wyjścia, Anna wyraża zgodę. Ale kiedy dziewczyna orientuje się, że została oszukana i jej ukochany chciał się nią tylko posłużyć, rozpoczyna własną grę. Nie wie jednak jednego, że Andrzej jest w niej zakochany naprawdę i zrobiłby dla niej wszystko. [TVP]

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

Nagrody
schowaj

 • 2010
  Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film")-Nagroda za debiut aktorski

ZWERBOWANA MIŁOŚĆ w internecie

2024.06.06 03:54:53
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.