Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ZAMIANA

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska, Rumunia, Czechy
 • Rok produkcji:
  2009
 • Premiera:
  2009. 02. 20
 • Barwny, 98 min

  Lokacje: Warszawa, Moszna (zamek - filmowa rezydencja prezydenta), Bydgoszcz (rzeka Brda w okolicy Bydgoskich Zakładów Sklejek przy ulicy Fordońskiej, mostu kolejowego, hal fabrycznych "Stomilu" i mostu Pomorskiego w budowie).

Pan Prezydent jest prawdziwym szeryfem Rzeczpospolitej, ma blisko dziewięćdziesięcioprocentowe poparcie narodu, jest legendą, jest supermacho. Pan Prezydent bardzo nie lubi gejów, bardzo lubi kobiety. Pani Prezydentowa jest typową kurą domową, która spędza samotnie wieczory, licząc dni uciekającej młodości i kolejne kochanki męża. Jest jeszcze zbuntowana córka, Agata, która najchętniej byłaby normalnym dzieckiem normalnych rodziców.
Pewnej uroczej nocy Pan Prezydent przesypia się ze swoją kusicielską asystentką. I wtedy coś zaczyna się zmieniać... Pan Prezydent z zaciekawieniem przymierza stanik małżonki, robi się bardziej wrażliwy, procenty poparcia nie wiedzieć czemu zaczynają opadać. Ale to nie jest clou nieszczęścia: Pani Prezydentowa postanawia wziąć swoje życie w swoje ręce. Ucieka ze złotej klatki, wyprowadza się z pałacu i postanawia wystartować w wyborach prezydenckich na złość i przeciw swemu mężowi. Zawiązuje sztab wyborczy, który jest babską konfraternią zbierającą się w zaprzyjaźnionym gabinecie medycyny naturalnej.
Notowania przedwyborcze wskazują, że Pani Prezydentowa ma wielkie szanse na wygraną. Mało tego, Pani Prezydentowa zaczyna chciwym okiem patrzeć na swojego bodyguarda. Na Pana Prezydenta spada następny grom z samego nieba: okazuje się, że asystentka, z którą się przespał, jest byłym mężczyzną. Wyrzuca go z pracy. Zemsta będzie słodka. Transseksualistka przechodzi do sztabu wyborczego Pani Prezydentowej i przejmuje dowodzenie w jej kampanii, zmienia wizerunek kandydatki na bardziej męski i... przesypia się z Panią Prezydentową.
Od tej chwili Pani Prezydentowa robi się jakby odrobinę bardziej męska. Jest to poniekąd zgodne ze zmieniającą się po cichutku duszą i ciałem Pani Prezydentowej.
Kobieta zamienia się pomału w mężczyznę. Bliższe są jej garnitury, potrafi przyłożyć z pięści, odkrywa smak piwa i nieuchronne działanie testosteronu.
W obliczu gwałtownie spadającego poparcia sztab wyborczy Pana Prezydenta zmienia dotychczasowy wizerunek macho na bardziej soft. Jest to poniekąd zgodne ze zmieniającą się po cichutku duszą i ciałem Pana Prezydenta, który w tajemnicy zaczyna przebierać się w damskie kiecki, odwiedza ze swoim doradcą od wizerunku klub gejowski, przeżywa ból menstuacji, bardziej obchodzi go własna córka niż polityka...
I oto nadchodzi dzień próby. Wybory. Pani Prezydentowa i Pan Prezydent stają twarzą w twarz podczas debaty telewizyjnej. Lecz starcie racji politycznych zamienia się w małżeńską kłótnię o Agatę. Pan Prezydent i Pani Prezydentowa przegrywają wybory. Znów są razem. Czy coś się zmieniło w ich prywatnym życiu? Owszem. Agata będzie miała rodzeństwo. Pan Prezydent jest w ciąży.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
NIEOCZEKIWANA ZMIANA PŁCI
Powieść
AutorCezary Harasimowicz

Varia
pokaż

2023.01.18 02:58:17
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych