Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

NA KOCIĄ ŁAPĘ

 • Serial fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2008
 • Premiera:
  2008. 09. 04
 • Barwny, 27 odcinków x ok. 22 min

"Na kocią łapę" to współczesny serial obyczajowy, który w lekki, komediowy sposób przedstawia perypetie uczuciowe Marty i jej kolegów po fachu - ukazuje formalne i nieformalne związki łączące lekarzy weterynarii. Ale pokazuje też codzienną pracę w lecznicy weterynaryjnej; praktykę lekarską, zaangażowanie i troskę o zdrowie małych i dużych pacjentów. Wraz ze znakomitymi twórcami tego serialu, Pawłem Karpińskim i Marcinem Strzeleckim oraz w doborowej obsadzie aktorskiej opowiemy nie tylko o miłości między ludźmi, ale także o miłości ludzi do zwierząt. Akcja rozgrywa się Anatolinie - willowej dzielnicy na obrzeżach wielkiego miasta (Warszawy), gdzie wokół jednej lecznicy dla zwierząt skupia się życie czterech rodzin. W każdym odcinku poznamy też inną, wzruszającą historię psa i kota, które trafią do tej kliniki weterynaryjnej, pod fachową opiekę pracujących tu lekarzy. Poznajemy Julka Lubczyka (Marcin Kwaśny), sympatycznego doktoranta weterynarii, jego psa Tostera oraz mamę Annę (Elżbieta Zającówna). Marta Puchalska (Magdalena Wójcik) odprowadza swojego młodszego syna, Rocha, do przedszkola. Nie jest to łatwe zadanie, ale z odsieczą przychodzi jej Sabina Motylak (Joanna Sienkiewicz), właścicielka tej placówki. Andrzej Poznański (Waldemar Błaszczyk), mąż Gabrysi (Monika Dryl) - dziennikarki, występującej w popularnym tanecznym show - jest niezadowolony, że prasa brukowa znów napisała o niej i jej partnerze z parkietu. W drodze powrotnej do domu Marta potrąca suczkę. Psem natychmiast zajmuje się przejeżdżający tamtędy Julek i zabiera rannego psa do lecznicy, w której pracuje jako lekarz. Ze względu na koszty leczenia tego zwierzęcia menadżer tej kliniki weterynaryjnej - Andrzej protestuje, ale ambasadorowa Krystyna (Ewa Wencel), stała bywalczyni, decyduje się je pokryć. Po chwili robi to również Marta, która przyjechała za Julkiem. Andrzej od razu poznaje w Marcie swoją miłość z okresu studiów. Tymczasem w sklepie zoologicznym "Iguana", należącym do Anny, zakupów dokonują Helena (Dorota Kamińska) i Edward (Cezary Morawski) Poznańscy, rodzice Andrzeja. Widać, że właścicielkę łączy coś z profesorem Poznańskim i wydaje się, że jest długoletnia, zażyła znajomość. Z pracy w kancelarii prawnej wraca Artur (Paweł Delag), mąż Marty. Ma pretensję do żony, że nie mógł się z nią skontaktować telefonicznie przez cały dzień. Jest przystojnym mężczyzną i dobrym ojcem dla obu synów, ale wyjątkowo apodyktycznym człowiekiem. Czy Marta kiedykolwiek zdecyduje się uniezależnić od niego?

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

1

 • Odcinek serialu

W pierwszym odcinku poznajemy Julka Lubczyka (Marcin Kwaśny), sympatycznego doktoranta weterynarii, jego psa Tostera oraz mamę Annę (Elżbieta Zającówna). Marta Puchalska (Magdalena Wójcik) odprowadza swojego młodszego syna, Rocha, do przedszkola. Nie jest to łatwe zadanie, ale z odsieczą przychodzi jej Sabina Motylak (Joanna Sienkiewicz), właścicielka tej placówki. Andrzej Poznański (Waldemar Błaszczyk), mąż Gabrysi (Monika Dryl) - dziennikarki, występującej w popularnym tanecznym show - jest niezadowolony, że prasa brukowa znów napisała o niej i jej partnerze z parkietu. W drodze powrotnej do domu Marta potrąca suczkę. Psem natychmiast zajmuje się przejeżdżający tamtędy Julek i zabiera rannego psa do lecznicy, w której pracuje jako lekarz. Ze względu na koszty leczenia tego zwierzęcia menadżer tej kliniki weterynaryjnej - Andrzej protestuje, ale ambasadorowa Krystyna (Ewa Wencel), stała bywalczyni, decyduje się je pokryć. Po chwili robi to również Marta, która przyjechała za Julkiem. Andrzej od razu poznaje w Marcie swoją miłość z okresu studiów. Tymczasem, w sklepie zoologicznym "Iguana", należącym do Anny, zakupów dokonują Helena (Dorota Kamińska) i Edward (Cezary Morawski) Poznańscy, rodzice Andrzeja. Widać, że właścicielkę łączy coś z profesorem Poznańskim i wydaje się, że jest długoletnia, zażyła znajomość. Z pracy w kancelarii prawnej wraca Artur (Paweł Delag), mąż Marty. Ma pretensję do żony, że nie mógł się z nią skontaktować telefonicznie przez cały dzień. Jest przystojnym mężczyzną i dobrym ojcem dla obu synów, ale wyjątkowo apodyktycznym człowiekiem. Czy Marta kiedykolwiek zdecyduje się uniezależnić od niego?

2

 • Odcinek serialu

Andrzej próbuje porozmawiać z Gabrysią o dziecku. Zamiast tego dowiaduje się, że żona ma zamiar wystąpić w reklamie plasterków antykoncepcyjnych. Julek z Edwardem spotykają się pod uczelnią. Widać, że życie Lubczyka nie jest obojętne dla profesora Poznańskiego. Ambasadorowa Krystyna, płacąc za wizytę, reguluje przy okazji rachunek za operację suczki. Widzi to Julek. Agnieszka, dziewczyna Julka, rozmawia ze swoją matką, Sabiną, o egzaminach. Właścicielka przedszkola daje wyraz swojemu niezadowoleniu ze związku dziewczyny z wykładowcą. Marta chce zapłacić za operację Suczki. Andrzej inkasuje od niej pieniądze "bez mrugnięcia okiem". Julek spostrzega to i stanowczo się sprzeciwia płaceniu drugi raz za to samo. Między panami dochodzi do sprzeczki. Marta namawia Artura na wzięcie do domu psa, w czym popierają ją dzieci. Jej mąż jest sceptycznie nastawiony do tego pomysłu, woli raczej mieć kolejne dziecko.

3

 • Odcinek serialu

Tym razem Artur pomaga Marcie odprowadzać Rocha do przedszkola. Wykazuje się przy tym dużym zdecydowaniem, które imponuje Sabinie. Anna jest zdziwiona, że Julek długo nie wstaje i nie wybiera się do pracy w lecznicy. Syn okłamuje ją, mówiąc, że chodzi o doktorat, na którym musi teraz więcej popracować. Edward stara się przekonać syna, żeby pogodził się z Julkiem. Andrzej jednak zacina się w sobie i trwa przy decyzji o zwolnieniu Julka z lecznicy. W sukurs przychodzi mu matka. Sabina, żona Romana, komendanta straży miejskiej w Anatolinie, ma pretensję do niego, że nic nie robi z psami wałęsającymi się po okolicy. Szczególnie zalazł jej za skórę Toster. Marta, po skorzystaniu ze SPA, nie ma czym zapłacić. Z pomocą przychodzi jej Andrzej, który w tym miejscu robi manicure. Zaprasza ją również na kawę. W trakcie rozmowy proponuje jej pracę u siebie, bo właśnie "zrobiło mu się wolne miejsce". Do lecznicy przychodzą młodzi rodzice, którzy zobaczyli w internecie zdjęcie suczki i zastanawiają się nad jej adopcją. Artur wypomina Marcie zbyt duże wydatki. Ich sprzeczka budzi Rocha, który woła mamę...

4

 • Odcinek serialu

Artur odprowadza Rocha do przedszkola, dlatego syn nie robi zwykłych przy tej okazji "aferek". Mirek ponownie odwiedza sklep "Iguana". Zaczyna grozić Annie, że jeżeli nie przeprowadzi odpowiednich zmian w wystroju, wycofa produkty swojej firmy. Julek z Agnieszką sprawdzają stan zdrowia suczki. Przy tej czynności zastaje ich Andrzej. Między weterynarzami ponownie wybucha kłótnia, która uspokaja się dopiero po przyjściu profesora Poznańskiego. Marta odbiera z przedszkola Rocha. Dostaje przy tym od Sabiny lekcję wychowywania dzieci. Właścicielka przedszkola namawia ją do większej asertywności. Do lecznicy przybywa młody tata. Ku zaskoczeniu Andrzeja, prosi go o zniechęcenie żony do wzięcia Suczki. Julek po powrocie do domu wyznaje Annie, że już prawdopodobnie nie pracuje w lecznicy. Matka jest bardzo z tego powodu niezadowolona. Anna spotyka się z Edwardem na wieczornym spacerze z psami. Żąda od niego, aby wreszcie uznał Julka za swojego syna, zabezpieczając mu w ten sposób przyszłość.

5

 • Odcinek serialu

Edward nie może spać, przerażony żądaniem Anny. Jego niepokój zauważa Helena. Roch wykorzystuje nieobecność ojca do robienia kolejnej "aferki" przed wyjściem do przedszkola. Tym razem jednak Marta postanawia skorzystać z rad Sabiny i wykazuje dużą asertywność. Edward przychodzi do "Iguany", aby porozmawiać z Anną o jej żądaniach. Chce ją przekonać do tego, że teraz spełnienie ich bardzo skomplikowałoby mu życie. Agnieszka nie zalicza egzaminu z anatomii. Bardzo drażnią ją pytania Julka o jego przebieg. Do Andrzeja przychodzi chłopiec z rybką. Poznański początkowo nie chce się podjąć leczenia jego welonka, ale chłopiec ujmuje go tym, jak bardzo martwi się o swego pływającego pupila. Marcie udało się w końcu zakupić odpowiedni telefon. Jedzie do lecznicy zabrać suczkę. Tam jednak trafia na ogromne spiętrzenie pacjentów. Andrzej prosi ją o pomoc. Marta ma duże opory, ale w końcu przystępuje do swojego pierwszego, po dłuższej przerwie, zabiegu kastracji kota.

6

 • Odcinek serialu

Marta ma straszny sen, podczas którego zamiast zabiegu kastracji kota, robi to samo z mężem. Kiedy budzi się, Artur krzyczy, bo drogę do ubikacji zagradza mu Suczka. W sobotni poranek do lecznicy przychodzi chłopiec, by zapytać o zdrowie swojej rybki. Andrzej przekonuje go, że wyleczy welonka, tylko wymaga to czasu. Artur "znajduje" komórkę Marty, którą żona sprytnie podrzuciła mu w skarpetkach. Andrzej zauważa, że żona zaczęła już nosić atrapę plasterka antykoncepcyjnego do reklamy. To go wyraźnie martwi. Puchalscy czekają po domem na przyjazd Aśki z jej nowym mężczyzną, Piotrem. Wszyscy wspólnie mają się wybrać na rowerową wycieczkę po lesie. Anna martwi się o przyszłość swoją i Julka. Syn bagatelizuje jej obawy. Podczas leśnej przejażdżki Aśka z Martą odłączają się od panów i przypadkowo spotykają Julka. Młody weterynarz wyraźnie wpada w oko pani psycholog.

7

 • Odcinek serialu

Tym razem to Artur odwozi Rocha i Tymka do szkoły. Ten fakt jest bardzo na rękę Marcie, która w sekrecie przed apodyktycznym mężem przygotowuje się do wyjścia do pracy. Edward wyraża wobec żony obawę, że zatrudnienie Marty może ożywić dawne uczucia ich syna. Żona go uspokaja, mówiąc, że Andrzej z Gabrysią spędzili romantyczny weekend i ona spodziewa się wkrótce wnuka. Anna wypomina Julkowi, że nie wrócił na noc i nie uprzedził jej o tym telefonicznie. Pod "Leśnym Kącikiem" biega luźno Toster. Pies samotnie wałęsający się po okolicy nie podoba się Sabinie, która dzwoni w tej sprawie do swojego męża, który pracuje w straży miejskiej. Roman łapie Tostera i odwozi go do "Iguany". Anna decyduje się zabrać psa do domu. Roman proponuje jej podwiezienie. Andrzej oddaje chłopcu rybkę, przez siebie kupioną, wmawiając mu, że to ten welon, którego przyjął na leczenie. Patrzy na chłopca jak niespełniony ojciec. Do lecznicy przychodzą młodzi rodzice. Kobieta chce się koniecznie skontaktować z Martą i przekonać ją, by oddała im Suczkę.

8

 • Odcinek serialu

Andrzej przez telefon informuje Martę, że są chętni na wzięcie Suczki. Gabrysia jest zazdrosna i zła, że mąż zamiast przymierzać kupiony przez nią strój rozmawia z obcą kobietą. Do Marty, na zabieg kastracji, przychodzi pan ze swoim kotkiem Karuzo. Gdy pan wychodzi, jego kot ucieka Marcie ze stołu zabiegowego. Andrzej pomaga jej w "polowaniu" na pacjenta. Julek zastaje w gabinecie "pobojowisko", jakie pozostało po walce z Karuzem. Pociesza Martę, że jemu się też coś takiego zdarzyło. Helena i Edward odwiedzają sklep "Iguana". Pani Poznańska wyraźnie droczy się z Anną, rzucając co chwila złośliwą aluzję. Lubczykowa jest bliska wybuchu. Helena czyta artykuł o tym, jak Gabrysia kupowała ubranie dla Sławka Baranka. Pokazuje gazetę synowi. Andrzej jest wściekły, bo zauważa, że to ten sam strój, który żona kupiła mu. Marta kąpie Rocha, podczas gdy Artur przegląda ich rachunki. Poddaje w wątpliwość konieczność płacenia składki Marty do Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Anna czeka bezskutecznie na Edwarda. Wracając, spotyka przypadkowo Artura, który flirtuje z kimś przez telefon.

9

 • Odcinek serialu

Marta ma sen erotyczny ze swoim nowym współpracownikiem, Julkiem w roli głównej. Budzi ją krzyk Artura. Jej mąż jest wściekły i domaga się usunięcia Suczki z sypialni. Andrzej wyrzuca Gabrysi artykuł w tabloidzie. Żona tłumaczy mu, że w show-biznesie takie rzeczy są normalne. Edward rozmawia z Anną w "Iguanie". Lubczykowa chce, żeby pomógł Julkowi w założeniu własnej kliniki weterynaryjnej. Agnieszka po raz kolejny zdaje anatomię. Egzaminator składa jej niedwuznaczną propozycję. Po wyjściu z egzaminu Julek stara się dowiedzieć, jak jej poszło. Dziewczyna nie chce z nim rozmawiać. Sabina dzwoni do męża z kolejną interwencją w sprawie Tostera, biegającego swobodnie po okolicy. Edward obawia się, widząc zdenerwowaną Annę i żonę, że Lubczykowa powiedziała Helenie prawdę o Julku. Na jego szczęście, obecność Anny jest spowodowana zaginięciem jej psa. Roman wraca do domu i zastaje psa, uwięzionego przez jego żonę. Mimo protestów Sabiny, Edward odprowadza pupila jego zrozpaczonej właścicielce i Ofiarowuje jej swą pomoc przy wyprowadzaniu psa na spacery.

10

 • Odcinek serialu

Sabina ma pretensję do Romana o to, że nie zapobiegł związkowi Julka i Agnieszki, którego skutkiem jest niezdanie egzaminu przez ich córkę. Artur pogania Rocha i Tymka, bo chce zdążyć do pracy przed porannymi korkami. Ze zdziwieniem zauważa, że do wyjścia przygotowuje się również jego żona. Tymczasem Andrzej kończy swój dyżur w lecznicy. Poucza Julka, aby nie spoufalał się z doktor Martą. Widać, że jest o nią zazdrosny. Julek rozmawia ze swoją mamą o Agnieszce. Anna wyraża przypuszczenie, że w całą sprawę jest zamieszany Darek. Poznański oświadcza Lubczykowej, że jest gotów przyznać się Helenie do tego, że jest ojcem Julka. Anna jednak teraz chce wyłącznie, aby Edward zabezpieczył syna finansowo: w testamencie lub poprzez pomoc w założeniu kliniki. Artur, po powrocie żony do domu, robi jej wymówki, że nie czekał na niego ciepły posiłek. Postanawia sprawdzić, co Marta tak naprawdę robi w ciągu dnia.

2023.01.18 02:58:26
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman