Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

CAFE "POD MINOGĄ"

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1959
 • Premiera:
  1959. 12. 23
 • Gatunek:
  Komedia, Film wojenny
 • Czarno-biały, 2650 m, 88 min

  Lokacje: Warszawa (Targówek, Stare Miasto, ul. Myśliwiecka, Tykocińska, Solec, Mariensztat, ul. Mała),

Komedia obyczajowa, ukazująca - w specyficznym wiechowskim ujęciu - mieszkańców Warszawy, walczących w latach okupacji z wrogiem i niosących pomoc ciemiężonym rodakom. Bar Café pod Minogą", którego właścicielami są państwo Aniołkowie, sąsiaduje z zakładem pogrzebowym "Wieczny Odpoczynek" Celestyna Konfiteora. Głównymi bohaterami są także warszawscy szoferacy: Maniuś Kitajec i bracia Piskorscy oraz Murzyn Jumbo, kierowca zagranicznego dyplomaty, który tuż przed wybuchem wojny opuścił nagle Warszawę, pozostawiając pod jego opieką luksusowy samochód i kasetę z gotówką pod podłogą willi ambasady. Kiedy Niemcy zajęli Warszawę, pan Aniołek otworzył nielegalną "filię" swego baru w zakładzie pogrzebowym. Tu ukrywa się też Jumbo w przebraniu wdowy Emilli Czarnomordzik. Bracia Piskorscy, którym Niemcy odbierają samochód, muszą zająć się handlem. Przypominają sobie o ukrytej kasetce z pieniędzmi. Do willi zajętej przez Niemców dostają się jako brygada remontowa. Po wielu przygodach znajdują kasetę, ale ukryte w niej banknoty okazują się bezwartościowe . . . Po wojnie jeden z braci Piskorskich oprowadza wycieczki i opowiada historię "starożytnego" lokalu gastronomicznego Café pod Minogą".

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
CAFE BAR POD MINOGĄ
Powieść
AutorStefan Wiechecki "Wiech"
2024.06.06 02:27:53
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.