Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

DWOJE Z WIELKIEJ RZEKI

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1958
 • Premiera:
  1958. 11. 17
 • Gatunek:
  Film obyczajowy
 • Czarno-biały, 2429 m, 85 min
  Zdjęcia do filmu rozpoczęto w czerwcu 1956, jednak po pewnym czasie zdjęcia do filmu przerwano. Rozpoczęto je ponownie w 1958. W filmie znalazły się sekwencje kręcone w roku 1958 wraz z fragmentami pierwszej wersji filmu (z 1956),
  Lokacje: Odra w okolicach Brzegu, Koźla, Krapkowic, Szczecina i Wrocławia.

Wzbogacony o paradokumentalny zapis surowego życia odrzańskich wodniaków dramat obyczajowy: dzieje skomplikowanej miłości dwojga młodych, których dzieli tradycja, zastarzałe uprzedzenia dzielnicowe, trudne sprawy ojców.
Stary "Wiślak" nienawidzi Niemców, bo w czasie wojny zabili mu żonę... Stary Rang nienawidzi Polaków, bo zabrali mu jego dom w Koźlu... "Wiślak" ma syna Janka, Rang córkę - Edith. Młodzi poznali się i pokochali. Chcą się pobrać, na co rodzice stanowczo się nie zgadzają. Ale młodzi postanowili nienawiść zastąpić miłością, co udaje im się wreszcie po wielu dramatycznych przejściach.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2019.10.24 00:30:04
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman