Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

GRZESZNI I BOGACI

 • Serial fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2009
 • Premiera:
  2009. 10. 25
 • Gatunek:
  Komedia

Serial będący parodią znanych amerykańskich telenowel, takich jak "Moda na sukces" czy "Santa Barbara". Nie trudno zatem przewidzieć, że zobaczymy w nim historię wielkiej, niemożliwej miłości oraz zbrodni popełnionej z namiętności. Nie będzie to jednak obrazek, którego można byłoby się spodziewać. Tragiczna saga rodzinna przepełniona jest niewiarygodnymi wątkami pełnymi absurdalnych postaci. Romanse, cudzołóstwo, zdrady, nieślubne dzieci i wnuki, diabelskie intrygi, walka o władzę, osadzone w opowieści o zwariowanym świecie walki dobra ze złem. Serial ośmiesza wszystkie składniki klasycznej opery mydlanej. W każdym odcinku postacie znajdują się w różnorodnych sytuacjach, których "dramat" ma niespodziewane zawirowania i jest zawsze parodiowany do niespotykanego jeszcze w telewizji stopnia. Pilotażowe odcinki "Grzesznych i bogatych" powstały na licencji kanadyjskiego serialu komediowego, pt. "Sins of love".

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

GRZESZNI I BOGACI w internecie

ŚMIERĆ ŁILJAMA (1)

 • Odcinek serialu

Alfred oświadcza ojcu, że chce porzucić rodzinną firmę kosmetyczną i poświęcić się medycynie i swojej narzeczonej Marjon, która jest dziennikarką. Wkrótce po tym Łiljam umiera. Zjawia się zły brat bliźniak Alfreda, Manfred, który chce przejąć rodzinne imperium. Sekcja zwłok Łiliama pozostawia wątpliwości, czy była to śmierć z przyczyn naturalnych. W międzyczasie Marjon mówi swojemu byłemu narzeczonemu i przy okazji szefowi, Rodżerowi, że kocha Alfreda. Rodżer jest wściekły. Wieczorem w restauracji tajemniczy morderca strzela do Marjon. Alfred próbuje ją ratować, ale Marjon jest bliska wykrwawienia się...

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

POWRÓT REJCZEL (2)

 • Odcinek serialu

Marjon jest w śpiączce. Przystojny detektyw Dżoni Sport prowadzi śledztwo w sprawie próby morderstwa. Alfred mówi Wielebnemu Bobowi, przyjacielowi rodziny, że jego ojciec został otruty. Manfred namawia Rodżera do wspólnego spisku przeciwko Alfredowi. Forrester chce zawładnąć rodzinną fortuną, a Rodżer zrobi wszystko, by odzyskać narzeczoną. W szpitalu pojawia się siostra bliźniaczka Marjon, Rejczel. Siostry w młodości bardzo się pokłóciły i od tamtego momentu nie miały ze sobą kontaktu. W obliczu takiego dramatu Rejczel chce zapomnieć o tym co było i zaopiekować się siostrą. Przy okazji śledztwa poznaje Dżoniego i zakochuje się w nim z wzajemnością. Podczas pogrzebu Łiljama, Rejczel udaje, że jest Marjon, aby zdemaskować sprawcę, który próbował zabić jej siostrę. Dżoni podejrzewa Rodżera. Na pogrzebie pojawia się dawno nie widziana, była żona Łiljama i matka braci bliźniaków, Sofi la Busz Forrester.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

TESTAMENT ŁILJAMA (3)

 • Odcinek serialu

Alfred zatrudnia Rejczel jako pielęgniarkę Marjon. Dowiaduje się, że Łiljam w swoim testamencie zostawił firmę trzem spadkobiercom - Alfredowi, Manfredowi i Sofi. Okazuje się, że Rodżer ma niepodważalne alibi i to nie on strzelał do Marjon, która wciąż jest w śpiączce. Z tego powodu nie może prowadzić losowania totolotka. Alfred postanawia ją zastąpić, ale nie radzi sobie z odczytywaniem cyfr. Na szczęście pojawia się Marjon, którą telewizyjna transmisja totolotka obudziła ze śpiączki.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

TAJEMNICA SJUZAN (4)

 • Odcinek serialu

Manfred informuje Alfreda, że ich rodzinna firma jest na skraju bankructwa. Alfred niespecjalnie się tym przejmuje, koncentruje się raczej na pomocy Marjon w pokonaniu traumy po próbie morderstwa. Manfred odnawia kontakt ze swoją żoną, Sjuzan, autorką receptury słynnego kremu "Panna Kokietka". Sjuzan zgadza się sprzedać krem Forrester International. Namawia Marjon do zrealizowania programu na temat jej kremu. Alfred nie ufa Sjuzan, ale bierze udział w programie. Podczas trwania programu okazuje się, że Sjuzan jest w ciąży z Manfredem.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2022.09.18 01:32:58
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency