Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

HUŚTAWKA

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2009
 • Premiera:
  2010. 09. 17
 • Gatunek:
  Film psychologiczny
 • Barwny (negatyw: Kodak), Dźwięk: Dolby Digital. 94 min

  Okres zdjęciowy: 24 sierpnia - 16 września 2009.
  Lokacje: Warszawa.

W swoim debiutanckim filmie Tomasz Lewkowicz opowiada o miłości, zdradzie i nieposkromionej namiętności. Stary jak świat temat reżyser potraktował nie jako klasyczny trójkąt miłosny, lecz znacznie bardziej skomplikowany układ uczuciowy. Romans bohatera filmu to prawdziwa emocjonalna huśtawka. Od nadziei do rozpaczy. Od ekstazy po rozterki, cierpienie i wyrzuty sumienia. Oto miotany sprzecznymi uczuciami młody człowiek nieuchronnie brnie w ślepą uliczkę, odsuwa od siebie moment podjęcia męskiej decyzji, choć od początku zdaje sobie sprawę, że w końcu i tak będzie musiał dokonać ostatecznego wyboru. Mężczyzna nie ma jednak dość siły i odwagi, by porzucić żonę i dziecko, ale też nie zamierza rezygnować z szalonego uczucia. Rozdarty między kochającą, oddaną żoną, a fascynującą i seksowną kochanką, nie znajduje w miłości ani spokoju, ani bezpieczeństwa.
Marzenia i wytwory wyobraźni bohatera mieszają się z rzeczywistością i nie wiadomo, jak naprawdę kończy się ta miłosna historia. Czy bohaterowi uda się znaleźć wyjście z trudnej sytuacji, nie zadając bólu sobie i nie raniąc innych?
35 - letni Michał ma piękną i oddaną żonę Annę. Z pozoru żyją w wyjątkowo zgodnym stadle małżeńskim, a szczęścia dopełnia kilkuletnia córka Justynka, którą obydwoje bardzo kochają. Nad ich związkiem zbierają się jednak czarne chmury, Michał coraz bardziej zaniedbuje żonę, choć ona jeszcze nie podejrzewa, że w życiu męża jest inna kobieta. Dla domu i dziecka Anna poświęciła swoją karierę muzyczną, zerwała kontakty i znajomości, oddając się przyrządzaniu domowych obiadków dla rodziny. Co prawda ostatnio próbuje wrócić do zawodu, dostała nawet angaż w szkole muzycznej. Kryzys małżeński nie pozwala jej jednak na normalne funkcjonowanie, żyje w ciągłym napięciu. Mąż coraz częściej bywa w podróżach służbowych, wraca późno do domu. Znowu ma wyjechać rzekomo na konferencję do Juraty, a tak naprawdę zaplanował wypad nad morze z kochanką Karoliną, która jest modelką i raczej przywykła do takiego zwariowanego życia. To właśnie dla niej oszalał przykładny mąż i ojciec, doprowadzając do rozpadu rodziny.
W końcu naciskany przez kochankę, Michał postanawia wyznać żonie prawdę. Ale wtedy ona oznajmia mu, że jest w ciąży. Małżonkowie wyjeżdżają do swojej daczy, by tam wyprawić urodziny córki. Niespodziewanie przyjeżdża też Karolina w towarzystwie brata Anny, Piotra. Atmosfera gęstnieje. Karolina zachowuje się prowokacyjnie, a Michał nie potrafi stłumić żądzy. Nazajutrz na urodzinowe przyjęcie wnuczki przyjeżdżają też rodzice Anny. Nie mają pojęcia o romansie zięcia. Tymczasem upokorzona Anna próbuje zachować pozory, jeszcze wierzy, że uratuje małżeństwo.
Kiedy Karolina stawia kochankowi ultimatum, ten wyprowadza się od rodziny. Od tej pory dzieli swój czas między dwa domy. Coraz częściej jednak teraz zaniedbuje Karolinę, bo poczuwa się do odpowiedzialności za żonę i dzieci: Justynę i nowo narodzonego Franka. [TVP]

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

2023.01.18 03:03:32
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.