Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

S@MOTNOŚĆ W SIECI

 • Serial fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2006
 • Premiera:
  2009. 12. 06
 • Barwny,

Gdy w 2001 r. ukazała się powieść Janusza L. Wiśniewskiego, sprzedano ją w ponad 400 tys. egzemplarzy i otaczano niemal kultem, zachwycając się nowatorskim pomysłem i formą. Miała być obrazem nowej rzeczywistości, coraz bardziej stechnicyzowanej i pociągającej za sobą zmiany także w dziedzinie obyczajowości, relacji międzyludzkich, uczuć. Nic zatem dziwnego, że podjęty przez znanego operatora, Witolda Adamka, zamysł jej przeniesienia na ekran wydawał się tyleż kuszący, co karkołomny. Kinową premierę "S@motności w sieci" przyjęto różnie, doceniono jednak urodę plastyczną filmu (co jest zasługą reżysera i operatora w jednej osobie), surowe, industrialne przestrzenie podkreślające nowoczesny klimat opowieści, minimalistyczną formę komunikowania się bohaterów i umiejętne wykorzystanie ciszy, będącej wyrazem samotności bohaterów, ich wyobcowania i tęsknoty, a także nadającej całości kontemplacyjny nastrój. Są też znakomici aktorzy, nawet w drobnych epizodach, a przede wszystkim Magdalena Cielecka i Andrzej Chyra, którzy po raz pierwszy zagrali tu razem główne role. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
SAMOTNOŚĆ W SIECI
Powieść
AutorJanusz L. Wiśniewski

Patrz także:
schowaj

1

 • Odcinek serialu
 • 79 min

Ewa mieszka w Warszawie. Atrakcyjna blondynka pracuje w jednej ze stacji telewizyjnych i jest żoną przystojnego architekta Marka. Oboje zajmują eleganckie mieszkanie w centrum miasta, obracają się w gronie podobnych im przedstawicieli zamożnej klasy średniej. Nie mają dzieci, bo nie chciał ich Marek. Ewa pragnie zajść w ciążę, ale próba kończy się, być może nie pierwszy raz, poronieniem. Małżonkowie coraz bardziej oddalają się od siebie, mają sobie coraz mniej do powiedzenia, chociaż Marek wydaje się tego nie dostrzegać. Podczas jednej z podróży służbowych Ewa mija na dworcu w Berlinie Jakuba, znanego polskiego genetyka pracującego w Niemczech, ale ich pociągi odjeżdżają w przeciwnych kierunkach i żadne z nich nie zapamiętuje osoby zauważonej przez szybę wagonu. Niebawem jednak los styka ich ze sobą ponownie: obojgu spodobał się bowiem ten sam obraz na internetowej aukcji. Ewa, coraz bardziej nieszczęśliwa w swoim związku, postanawia zwierzyć się nieznajomemu, ukrywającemu się pod internetowym pseudonimem eljot, ze stanu swoich uczuć. Świadomie wybiera obcą osobę, uważając, że ktoś taki, bez względu na to jak zareaguje na jej słowa, nie zdoła jej zranić. Jakub odpisuje tajemniczej korespondentce i tak zaczyna się ta znajomość. Odtąd oboje regularnie kontaktują się w sieci, poznają się coraz lepiej i stają się sobie coraz bliżsi. Odsłaniają przed sobą swoje słabości, pragnienia, swoją samotność i głód uczuć. Zarazem czują się bezpieczni, bo to znajomość na odległość, wciąż na swój sposób anonimowa, bez zobowiązań, a jednocześnie intrygująca, zagadkowa, kusząca wielką niewiadomą. W końcu jednak tęsknota i ciekawość biorą górę nad obawami i pragnieniem bezpieczeństwa. Ewa i Jakub postanawiają się spotkać "w realu". Na miejsce spotkania wybierają Paryż. [TVP]

2

 • Odcinek serialu

Jakub przyjeżdża do Nowego Orleanu, gdzie był przed dziesięcioma laty, zbierając pieniądze na operację ciężko chorej córki swojego przyjaciela. Teraz daje wykład na tamtejszym uniwersytecie. Odwiedza też na cmentarzu grób innego przyjaciela, Jimmy'ego, który wtedy bardzo mu pomógł w sprawie operacji. Wygląda na to, że przypłacił to później życiem. Miasto powoli dochodzi do siebie po zniszczeniach spowodowanych przez huragan Katrina. Tymczasem Ewa leci samolotem do Paryża. Aby dodać sobie pewności, zabiera ze sobą swoją przyjaciółkę, Asię. Na miejscu obie zatrzymują się w hotelu, Ewa dostaje większy pokój z podwójnym łóżkiem i widokiem na wieżę Eiffla. Pisze maila do Jakuba, ustala szczegóły spotkania. Nieoczekiwanie Jakub dowiaduje się, że zamiast prosto do Paryża, musi jeszcze polecieć na wykład na uniwersytecie Princenton. Zawiadamia Ewę, że będzie w Paryżu trochę później, ale kobieta nie odbiera tej wiadomości. Wkrótce Jakub dowiaduje się, że samolot, którym pierwotnie miał lecieć, rozbił się nad oceanem. Ewa słyszy o tym dopiero na lotnisku. Przeżywa dramatyczne chwile, zanim wszystko ostatecznie się wyjaśni. Tym szczęśliwsza jest, gdy wreszcie może zobaczyć Jakuba. Spędzają razem wspaniałe, choć tak krótkie chwile. Sześć tygodni później Ewa dowiaduje się, że jest w ciąży. Podejmuje zaskakującą decyzję. [TVP]

2022.05.21 08:30:17
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski