Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

HOCHZEITSPOLKA

 • Tytuł polski: WESELNA POLKA
 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska, Niemcy
 • Rok produkcji:
  2010
 • Premiera:
  2011. 12. 30
 • Barwny, 95 min

  Okres zdjęciowy: 29 września - 21 października (Niemcy), 25 października - 4 listopada, 20 - 24 listopada (Polska) 2009.
  Lokacje w Polsce: Popowo Kościelne koło Serocka, Czerwińsk nad Wisłą.

Frieder Schultz, wokalista niemieckiego zespołu rockowego, przyjmuje propozycję ojca swego kolegi i zostaje kierownikiem oddziału wielkiej korporacji we wschodniej Polsce. Wkrótce postanawia ożenić się z piękną Gosią i osiąść w kraju nad Wisłą na stałe, lecz wówczas pojawiają się niespodziewane komplikacje. "Weselna polka" to koprodukcja polsko - niemiecka, którą podpisał znany nad Szprewą reżyser telewizyjny Lars Jessen. W roli głównej wystąpił tamtejszy gwiazdor ekranu Christian Ulmen ("Herr Lehmann", "Cząstki elementarne"), zaś w ścieżkę dźwiękową zgrabnie wpleciono utwory słynnej niemieckiej formacji punkrockowej Die Toten Hosen. W f ilmie nie brak również polskich akcentów. Wiele scen zrealizowano w urokliwych plenerach Popowa Kościelnego koło Serocka oraz Czerwińska nad Wisłą, a pierwszoplanową rolę żeńską zagrała Katarzyna Maciąg. Głównym tematem filmu jest rozprawa z narosłymi przez dziesięciolecia stereotypami w postrzeganiu Polaków przez Niemców i vice versa. I choć fabularnym pretekstem do cywilizacyjnego"zderzenia"reprezentantów obu narodów jest wesele, nie należy szukać w filmie Jessena poważnych społecznych diagnoz czy historiozoficznych refleksji rodem z Wyspiańskiego czy Smarzowskiego. "Weselna polka"to bowiem bezpretensjonalna komedia, całymi garściami czerpiąca ze slapstickowej tradycji, zrealizowana głównie po to, by przezwyciężać wzajemne niechęci wspólnie się z nich śmiejąc.
Życie artysty bywa wprawdzie pełne ekscytujących przygód i wolności nieznanej biurowym najemnikom, lecz z drugiej strony daleko mu do finansowej stabilizacji. Zwłaszcza w przypadku muzyka, który zarabia na życie występami w małych klubach. I choć najważniejszy jest rock’n’roll oraz związane z nim przyjemności to jednak Frieder Schultz w pewnej chwili dochodzi do wniosku, że pora przestać zdzierać gardło jako wokalista niezbyt znanej formacji"Heide Hurricane"i spróbować bardziej przewidywalnej, lecz za to sytej mieszczańskiej egzystencji. Tym bardziej, że ojciec kolegi z zespołu jest szefem wielkiej korporacji, która właśnie zamierza otworzyć swoją filię gdzieś przy wschodniej granicy Polski. Nowo powstałym przedsiębiorstwem ktoś musi kierować, lecz jako że nikt z bardziej profesjonalnej kadry nie pali się do tego, by najbliższe kilka lat spędzić w jakimś"dzikim kraju", na stanowisko kierownika wystarczy nawet osoba bez wysokich kwalifikacji za to godna zaufania. Frieder rzuca więc luzackie życie rockandrollowca i przeobraża się w biznesmena z firmowym samochodem, doradcą oraz rosnącym z miesiąca na miesiąc stanem konta. Metamorfoza przebiega nadspodziewanie gładko i idzie dalej niż młody Schultz przypuszczał. Wbrew bowiem obawom jego rodziców Polska na tyle zaczyna się Friederowi podobać, że rozpoczyna budowę domu i planuje założyć tu rodzinę. Jej piękniejszą połową ma być Gosia Borówka, lokalna piękność, która bez specjalnych wahań przyjmuje oświadczyny młodego i zamożnego Niemca.Kiedy przygotowania do ślubu idą pełną parą na młodego Schultza niespodziewanie spada grad problemów. Jego zwierzchnik jednoznacznie daje do zrozumienia, że polski zakład stał się zbyt kosztowny i trzeba biznes przenieść na Ukrainę. W tym samym czasie załoga strajkuje i Frieder, chcąc uspokoić nastroje, obiecuje podwyżkę. Wszystko to jednak zataja przed Gosią, gdyż dla niej ewentualna przeprowadzka za wschodnią granicę nie wchodzi w grę. Na domiar złego w przeddzień ślubu w niedokończonym domu Friedera zjawiają się.. dawni kumple z zespołu oraz jego była dziewczyna, którzy bynajmniej nie zamierzają się przejmować polską obyczajowością, lecz planują uczcić ożenek kolegi we własnym, rockandrollowym stylu. [TVP]

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

HOCHZEITSPOLKA w internecie

2024.06.06 04:03:58
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.