Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

UCZTA BALTAZARA

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1954
 • Premiera:
  1954. 11. 15
 • Gatunek:
  Film obyczajowy, Film sensacyjny, Film polityczny
 • Czarno-biały, 2992 m, 98 min

  Lokacje: Ustka, Warszawa (m.in. Łazienki, ul. Nowy Świat, Aleje Ujazdowskie, Dworzec PKP Warszawa Główna).

Do Polski wraca po wojnie inżynier Andrzej Uriaszewicz, ale tylko po to, by przemycić za granicę obraz Veronese'a "Uczta Baltazara". Wraz ze swym dawnym znajomym, Hazą, stwierdzają jednak, że w skrytce obrazu nie ma... Z Andrzejem wróciła do kraju także jego kuzynka, Joanna, utalentowana tancerka. W jej uczennicy, Halinie, Andrzej się zakochuje... By ułatwić sobie dalsze poszukiwania obrazu, podejmuje on pracę jako nauczyciel, a następnie narażając życie ratuje w porcie dźwig, który w czasie burzy zerwał się z liny holowniczej. Andrzej pod wpływem miłości Haliny, a także obserwowanych przemian w kraju, rezygnuje z wyjazdu, Hazę zaś, usiłującego wywieźć "Ucztę Baltazara", zatrzymuje milicja.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
UCZTA BALTAZARA
Powieść
AutorTadeusz Breza
2024.06.06 02:28:51
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.