Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

TANIEC ŚMIERCI. SCENY Z POWSTANIA WARSZAWSKIEGO

 • Tytuł alternatywny: BYŁ SOBIE DZIECIAK
 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2012-2013
 • Premiera:
  2013. 08. 01
 • Język:
  polski, niemiecki, ukraiński
 • Barwny + czarno-biały, 91 min

  Film dedykowany Januszowi Morgensternowi.

  Film wszedł do dystrybucji kinowej w sierpniu 2013 pod tytułem "Był sobie dzieciak". Jednak premiera telewizyjna filmu (w stacji Canal+ 3 października 2013) odbyła się pod tytułem "Taniec śmierci. Sceny z Powstania Warszawskiego". Taki też tytuł pojawił się w napisach początkowych filmu emitowanego w tv.

Marek, niedoszły maturzysta, początkujący poeta, nie przystąpił do Powstania, jak wielu z jego kolegów. Został z matką, która postanowiła wydostać się z miasta, by na wsi, u rodziny służącej przeczekać Powstanie. Tuż przed ewakuacją po raz ostatni zagląda do swego dziecięcego fotoplastykonu, w którym umieszczone są różne rodzinne i narodowe pamiątki. Wybuch pożaru wewnątrz fotoplastykonu powoduje, że sentymentalne pożegnanie Marka z dziecięcą zabawką przemienia się w karuzelę wspomnień, obrazów z teraźniejszości i czyhającej tuż za rogiem koszmarnej przyszłości. Ognie obejmujące rodzinne i narodowe pamiątki są takie same jak ogień trawiący Warszawę...

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

2022.05.21 08:30:47
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych