Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PIĘĆ KOBIET NA TLE MORZA

 • Tytuł alternatywny: PET ŻENI NA FONA NA MORETO
 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska, Bułgaria
 • Rok produkcji:
  1986
 • Premiera:
  1988. 06. 13
 • Gatunek:
  Film wojenny, Film sensacyjny
 • Barwny, 2571 m, 94 min

  Uwaga: wpisano jedynie nazwiska polskich twórców filmu i ważniejsze spośród twórców bułgarskich.

Grudzień 1941 r. W małym bułgarskim miasteczku nad Morzem Czarnym mieszka pięć internowanych tu Polek. Aleksandra popełnia samobójstwo, kiedy nie ma już pieniędzy na koncie, a klejnoty, które chciała sprzedać, okazują się fałszywe. Alicja jest pielęgniarką, odmawia swej krwi rannemu Niemcowi (cała jej rodzina wymordowana została przez Niemców w Polsce). Ewa opiekuje się Bożenką, żydowską dziewczynką, którą uratowała z getta. Najmłodsza, Katarzyna, zajmuje się gospodarstwem domowym. Grażyna przy pomocy swego kochanka, którym jest bułgarski oficer, chce uciec do Turcji. Nawiązuje też kontakt z kapitanem niemieckiego okrętu podwodnego. Konspiratorzy bułgarscy starają się okręt zniszczyć. Dają Grażynie materiał wybuchowy, wiedzą bowiem, że Polka bywa na jego pokładzie. Grażyna postanawia sama przedrzeć się do Turcji, lecz zostaje aresztowana. Policjanci bułgarscy znajdują przy niej taśmy filmowe, dokumentujące zbrodnie hitlerowskie w Polsce. Chcą też aresztować pozostałe kobiety. Konspirator bułgarski podejmuje walkę z policjantami, Katarzyna zaś podpala dom. Kobietom udaje się ujść z życiem... Hitlerowski okręt podwodny zostaje wysadzony w powietrze...

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 1987
  Gdańsk - Gdynia - Sopot (Festiwal Filmowy "Ludzie i Morze")-Złoty Żagiel
2019.10.01 00:18:53
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych