Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PIEŚŃ TRIUMFUJĄCEJ MIŁOŚCI

 • Film fabularny - telewizyjny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1967
 • Premiera:
  1969. 05. 28
 • Barwny (wcześniej TVP emitowała ten film w wersji czarno-białej), 28 min

Do pałacu Fabiusza przybywają pewnego dnia dwaj jeźdźcy Mucjusz, dawny przyjaciel pana domu i jego towarzysz Malaj. W Fabiuszu niespodziewana wizyta budzi obawy: przed laty Mucjusz kochał się w jego pięknej żonie, Walerii. Gość zapewnia jednak, że w trakcie licznych podróży po dalekich krajach poznał wiele innych kobiet i zapomniał o dawnej ukochanej. Gospodarz oddaje mu do dyspozycji pawilon w ogrodzie. Podczas przyjęcia Mucjusz rozdaje obecnym prezenty, a Malaj gra czarowną "Pieśń miłości". Ponoć zakochani ludzie, słuchając jej, mogą dokonywać niezwykłych rzeczy. Na dowód Mucjusz wbija sobie w pierś sztylet i wyciąga go, nie czując bólu. Nocą dochodzące z pawilonu dźwięki niezwykłej pieśni budzą Walerię, która rusza w tamtą stronę. W rozmowie Mucjusz wyznaje jej, że nadal ją kocha, ale cierpi na trąd.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
PIEŚŃ TRIUMFUJĄCEJ MIŁOŚCI
Opowiadanie
AutorIwan Turgieniew

Nagrody
schowaj

 • 1968
  Los Angeles (Akademia Wiedzy i Sztuki Telewizyjnej)-wyróżnienie
2017.02.11 05:33:36
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman