Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

WINTERVATER

 • Tytuł polski: ZIMOWY OJCIEC
 • Tytuł alternatywny: WINTERTOCHTER
 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska, Niemcy
 • Rok produkcji:
  2010
 • Język:
  niemiecki, polski
 • Barwny, 92 min

  Lokacje w Polsce: Gdynia (Stocznia Dalmor, Stocznia Remontowa Nauta, Bałtycki Terminal Kontenerowy, Skwer Kościuszki), Łeba (plaża), Szczecin, Gdańsk.

Film opowiada o zawiłych, środkowoeuropejskich losach. Katharina, zwana Katką, mieszka z rodzicami w berlińskiej kamienicy, drzwi w drzwi ze swoim najlepszym przyjacielem. Na pierwszy rzut oka Katka sprawia wrażenie jakby przezroczystej i bardzo delikatnej, odrobinę przypomina elfa. W rzeczywistości mocno stoi na nogach, jest samodzielna i silna. W wigilijny wieczór dowiaduje się, że jej biologicznym ojcem nie jest Daniel, lecz Aleksiej, Rosjanin z Władywostoku. Był on pierwszą wielką i skrywaną miłością jej matki. Po ponad dziesięciu latach milczenia daje o sobie znać. Świat Katki wali się w gruzy. Dlaczego matka nigdy nie wyjawiła jej tej tajemnicy? Czy można mieć jednocześnie dwóch ojców? A ten nowy, który nawet jeszcze nie wie, że ma córkę, kim jest?
Dziewczynka wraz z przybraną babcią, urodzoną na Mazurach, wyrusza w pełną przygód podróż w poszukiwaniu swojego ojca. Starym NRD-owskim busem przemierzają owianą zimową aura Polskę, poznają jej piękno i napotykają na swojej drodze wielu pomocnych i gościnnych ludzi.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2012
  Lola (Niemiecka Nagroda Filmowa)
  w kategorii: Film dla Dzieci

WINTERVATER w internecie

2023.01.18 03:08:54
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl