Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KOCHAM KINO

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1987
 • Premiera:
  1988. 12. 16
 • Gatunek:
  Film psychologiczny, Film obyczajowy
 • Barwny + czarno-biały, 2210 m, 77 min

  Lokacje: Lubomierz, Pilichowice (most).

Maria jest kierowniczką kina "Jutrzenka" w Lubieniu, ostatniego w okolicy i przez nikogo już nie odwiedzanego. Przed laty pokochała aktora Korwina, grającego główną rolę w filmie "Ręce pianisty", filmie, który kręcono w tym miasteczku i w którym wystąpiła. Porzuciła wtedy męża i małego synka, ale po dwóch latach samotna wróciła . . . Do miasteczka przyjeżdża jej dorosły już syn Paweł. Podczas projekcji starej kopii "Rąk pianisty" matka umiera. Paweł przejmuje jej pasję i razem z Joanną, dziewczyną adoptowaną przez Marię, którą z wzajemnością pokochał, walczy o niedopuszczenie do likwidacji kina. Organizuje uroczysty pokaz "Rąk pianisty". Film cieszy się ogromnym powodzeniem, bo przypomina i wzrusza. Po skończonym seansie, widząc zbliżających się przedstawicieli władz, Paweł zamyka się w kabinie. Apeluje do widzów, by nie pozwolili zamknąć kina. "Nie można żyć bez snów, bez marzeń !". Zepsuty kabel wywołuje pożar. Paweł ginie w płomieniach. W odnowionym kinie "Jutrzenka" kasjerką jest Joanna. Uspokaja płaczącego chłopca, który bardzo przejął się oglądanym filmem . . .

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

2022.05.21 07:11:18
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman