Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KWIAT PAPROCI

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1972
 • Czarno-biały, 72 min
  Okres zdjęciowy rozpoczął się w październiku 1971. Lokacje: Warszawa, Józefów k. Otwocka (hotel "Pod Dębami").

  Film nie wszedł nigdy na ekrany.

Lolek Gajewski, warszawski cwaniak, pożycza samochód od znajomego właściciela warsztatu i jedzie nim do hotelu w małej miejscowości. Kierownik hotelu prosi go, aby pozostał u niego, jako tłumacz na zjeździe absolwentów miejscowego gimnazjum. Lolek początkowo odmawia, ale gdy słyszy historię kierownika o skarbie zakopanym w miasteczku przez uczestników zjazdu, decyduje się zostać. Szybko modyfikuje plan zjazdu i przejmuje jego prowadzenie.
Jednym z gości jest Trąpek, który na zjazd przyjechał z Chicago. Od razu sprawdza, czy w akwarium w gabinecie dyrektora pływa rybka, którą dał mu kiedyś w prezencie. Trąpek przyjeżdża z pomysłem wybudowania w miasteczku oceanarium. Pomysł ten jednak nie wszystkim się podoba - mieszkańcom bardziej przydałby się basen.
Wśród gości zjazdu są różni ludzie - ksiądz, aktor, milicjant, przedsiębiorca budowlany. Na obiedzie zostają im odczytane depesze i telegramy od nieobecnych - z sekretariatu ministra, z klubu sportowego. W hotelu zjawia się Sonia, znajoma Lolka, w towarzystwie Włochów, od których Lolek wyłudza pieniądze.
Tymczasem z gabinetu dyrektora ginie rybka, ofiarowana przez Trąbka. Lolek, wraz z milicjantem Woźniakiem, jadą złowić nową. Po drodze zatrzymują się u gołębiarza, także dawnego ucznia gimnazjum. Lolek próbuje od niego wyciągnąć informacje na temat skarbu. W miejscu, gdzie miał być ukryty skarb, stoi teraz dom - Lolek zabiera stamtąd butelkę. W hotelu rozbija ją - jest pełna starych, teraz już bezwartościowych pieniędzy. W tym samym czasie uczestnicy bankietu rozchodzą się w poszukiwaniu kwiatu paproci.
Rano Lolek wraca do Warszawy. Szukający go gołębiarz, który chciał wraz z nim opuścić miasteczko i któremu Lolek obiecywał pomoc, nie zastaje go już w hotelu. [Jarosław Grzechowiak]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

2019.10.24 00:30:45
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego