Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ZAMKNĄĆ ZA SOBĄ DRZWI

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1987
 • Premiera:
  1988. 07. 11
 • Gatunek:
  Film kryminalny
 • Barwny, 2312 m, 85 min

  Film jest jednym z odcinków ostatniej, piątej serii "07 zgłoś się", przeznaczonym do rozpowszechniania na ekranach kin.

Przez Polskę przebiega szlak handlu narkotykami. Zjawiają się dwaj gangsterzy amerykańscy - Oscar Thomas "Capucino" i Adolf Kranz - oraz grupa handlarzy z Jugosławii, która ma przejąć towar. Gangsterów rozpoznaje Paweł Kopiński, Polak z pochodzenia emerytowany pracownik nowojorskiego Interpolu. Ma on zadawnione porachunki z gangiem. Przed laty członkowie gangu zgwałcili i zamordowali jego żonę. Do akcji włącza się porucznik Borewicz i niezbyt rozgarnięty i kompetentny współpracownik, porucznik Jaszczuk. Ginie kapitan milicji jugosłowiańskiej, Jovita. Borewicz po szaleńczym pościgu aresztuje członków jugosłowiańskiej szajki, Kopiński zabija Adolfa Kranza, a Thomasowi proponuje wspólną ucieczkę do Szwecji. Porywają rolniczy samolot. Nad Bałtykiem Kopiński powiadamia Thomasa, że mają benzyny tylko na dwie minuty lotu, że jest śmiertelnie chory (nowotwór trzustki), przyjechał do Polski jedynie, by "zamknąć za sobą drzwi". A teraz ma okazję, by się zemścić. Borewicz słyszy Kopińskiego, który informuje go, gdzie zostawił pieniądze za porwany samolot, potem przeraźliwy krzyk Thomasa i odgłosy wpadającego do morza samolotu.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
BIAŁA KARAWANA
Powieść
AutorJuliusz Grodziński

Patrz także:
schowaj

 • 1976-1987
  ZAMKNĄĆ ZA SOBĄ DRZWI (19) w 07 ZGŁOŚ SIĘ
  Serial fabularny / Krzysztof Szmagier i in.
2022.05.21 07:11:39
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych