Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PRZEPIS NA ŻYCIE

 • Serial fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2011-2013
 • Premiera:
  2011. 03. 06
 • Gatunek:
  Film obyczajowy
 • Barwny, 65 odcinków x ok. 43 min

  Okres zdjęciowy rozpoczął się 10 grudnia 2010.

  Seria 1: Odcinki 1-13. Emisja: 6 marca - 29 maja 2011
  Seria 2: Odcinki 14-26. Emisja: 6 września - 29 listopada 2011
  Seria 3: Odcinki 27-39. Emisja: 6 marca - 29 maja 2012
  Seria 4: Odcinki 40-52. Emisja: 24 lutego - 19 maja 2013.
  Seria 5: Odcinki 53-65. Emisja: 1 września - 24 listopada 2013.

Ankę poznajemy jako żonę i matkę. Wydaje się, że jej poukładane życie niczym już nie zaskoczy. Jednak Anka w pogoni za codziennymi obowiązkami nie zauważa, że u boku jej męża - Andrzeja, pojawia się nowa kobieta - Beata. Gdy zdaje sobie z tego sprawę - jej życie rozpada się w drobny mak... Na szczęście u boku Anki jest jej nastoletnia córka Mania, przyjaciółka Pola i mama Irena, które nie pozwolą jej się totalnie załamać. Przypadek sprawi, że Anka zacznie pracować w restauracji Imbir, pod okiem Jerzego, doświadczonego i charyzmatycznego szefa kuchni. To tutaj Anka odnajdzie w sobie pasję i talent do gotowania, które okażą się być jej "przepisem na życie". Rzeczywistość bohaterów "Przepisu na życie" to świat, w którym ludzie patrzą z optymizmem w przyszłość, rodzina i przyjaciele są wsparciem, a poczucie humoru i dystans do siebie są ważniejsze niż "życiowa zaradność". Historia "Przepisu na życie" udowodni, że nawet z najcięższej sytuacji można wyjść obronną ręką i że nigdy nie jest za późno by szukać swojego upragnionego szczęścia!

Zwiastuny
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

PRZEPIS NA ŻYCIE w internecie

1

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2011

Anka z niecierpliwością czeka na szesnastą rocznicę ślubu. Z pewnym rozczarowaniem przyjmuje prezent od męża w postaci płyty CD z muzyką, co jest wyraźną oznaką marazmu i znudzenia panującego w ich związku . Zauważa to nawet ich 16 letnia córka Mania. Ankę podnosi na duchu informacja od przyjaciółki Poli, która ma enigmatyczne wieści na temat nadchodzących zmian w ich wspólnej firmie. Anka spodziewa się awansu. Okazuje się jednak, że na skutek redukcji etatów Anka zostaje zwolniona. Wytrącona z równowagi podczas zakupów na bazarku wszczyna awanturę z gburowatym klientem Jerzym. Po przybyciu do domu dzwoni do matki wyżalić się na sytuację. To nie koniec niespodzianek tego dnia. Do Anki dzwoni mąż i prosi ją o spotkanie w hotelu. Zaintrygowana Anka zjawia się w hotelu. Nie wie, że mąż w tych dziwnych okolicznościach chce ją poinformować o swoim romansie, a w konsekwencji o nieuchronnym końcu ich małżeństwa. Dzieje się inaczej... Do rzeczywistości przywołuje ich telefon od Grubej - najlepszej przyjaciółki Mani, która zawiadamia ich, że córka miała wypadek. Zdenerwowani jadą na miejsce zdarzenia - okazuje się, że to podstęp - córka zorganizowała rodzicom przyjęcie "niespodziankę" z okazji rocznicy ich ślubu. Zwieńczeniem imprezy jest wielki tort wniesiony przez Jerzego. Anka jest przeszczęśliwa do momentu, gdy Andrzej zebrawszy się w sobie wyznaje jej, że chce odejść, bo kocha inną kobietę. Andrzej jeszcze tego samego wieczoru wyprowadza się do Beaty, Anka tonie we łzach szukając pocieszenia u córki.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2011

Zrozpaczona Mania wzywa na pomoc babcię - Anka wpadła w depresję i nie odzywa się do nikogo. Irena spieszy z pomocą, tymczasem Andrzej próbuje przyzwyczaić się do nowego życia i nowych zwyczajów panujących w mieszkaniu Beaty. Pola ma żal do Jeremiasza z którym potajemnie romansowała, a który wczoraj zwolnił Ankę. Nie powiedział jej, że ma oficjalną narzeczoną i zrobił z niej idiotkę. Żąda od kochanka, aby zrobił coś w sprawie Anki, jednak ten niechętnie podchodzi do sprawy. Pola zostaje wezwana przez Irenę na pomoc przy podnoszeniu na duchu Anki. Beata naciska Andrzeja na załatwienie formalne sprawy rozwodu i ewentualnych alimentów. Wyraźnie zależy jej na ułożeniu sobie życia. Andrzej umawia się z Anką, która znów opatrznie rozumie jego intencje - spodziewa się przeprosin i prośby o jeszcze jedną szansę. Na spotkanie z mężem robi ekspresową odnowę biologiczną i odzieżową - wszystko po to, aby go oczarować. Niestety spotyka ją kolejne rozczarowanie - Andrzej chce omówić szczegóły dotyczące rozwodu. Beata także przychodzi do restauracji i podgląda rozmawiających małżonków. Spotkanie kończy się niefortunnym incydentem - Anka niechcący oblewa winem Jerzego. W domu Anka informuje Manię o rezultatach spotkania - muszą oddać Andrzejowi połowę mieszkania i mogą liczyć na 1000 zł alimentów. Na dodatek od pewnego czasu Anka źle się czuje. Zdeterminowana jedzie w nocy do apteki i nabywa siedem testów ciążowych. Wszystkie wychodzą pozytywnie. Okazuje się, że Anka jest w ciąży ze swoim mężem, z którym właśnie negocjowała warunki rozwodu.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

3

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2011

Anka informuje Manię, że jest w ciąży. Córka jest w szoku, pyta matkę czy myślała o aborcji. Anka chce urodzić. Dzwoni do matki i zaprasza ją na kolację. Potem udaje się na wizytę do ginekologa, który potwierdza ciążę. Informuje też Ankę, że przechodzi na emeryturę, ale do prowadzenia ciąży poleca młodą koleżankę, która przyjmuje obok. Anka piszę do Poli smsa, że jest w ciąży. Od razu też udaje się do przychodni Andrzeja i przekazuje mu radosną nowinę. Andrzej nie wierzy, że to jego dziecko. Mania zwierza się koledze Grocholowi ze swoich kłopotów. Wieczorem narada pomiędzy Anką, Polą a Manią - postanawiają wspólnie oczyścić mieszkanie ze śladów po Andrzeju. Dołącza do nich Irena. Babski wieczór kończy się kolacją i oznajmieniem Irenie, że zostanie babcią. Andrzej zbiera się na odwagę i mówi Beacie, że Anka spodziewa się dziecka. Ta obrażona każe mu spać na kanapie.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

4

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2011

Anka ma koszmary senne, Beata wciąż obrażona, podjęła już jednak decyzję. Też chce mieć dziecko z Andrzejem. Anka zaczyna szukać pracy, póki co bezskutecznie. Mania zaczyna inaczej patrzeć na Grochola, który do tej pory był tylko kolegą, a powoli zaczyna awansować na przyjaciela i kogoś więcej. Anka załamana idzie do Kościoła. Tam poznaje Maćka - przystojnego architekta. Udaje się do nowej lekarki ginekolog - okazuje się, że to Beata - nowa miłość Andrzeja. Anka występująca pod panieńskim nazwiskiem pozostaje nierozpoznana. W sklepie meblowym Anka znowu wpada na Jerzego i po raz kolejny następuje niefortunna wymiana zdań. Anka kupuje nowe łóżko, które dostarcza do jej domu m.in. Klemens, który z kolei wpada w oko Poli. Wieczór kończy się kłótnią Anki i Poli.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

5

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2011

Anka wciąż bezskutecznie szuka pracy. Na Grochola poluje koleżanka ze szkoły - Śliczna. Mania jest zazdrosna, jednak Grochol odpiera ataki Ślicznej i mówi Mani, że zależy mu na niej. Irena spotyka się z Andrzejem i robi mu awanturę. Anka szuka pracy na stacji benzynowej, gdzie po raz kolejny spotyka Maćka. Wypijają razem kawę a Anka przez roztargnienie zostawia swój portfel. Jego brak odkrywa w sklepie gdy chce zapłacić za zakupy. Beata zabiera Andrzeja do swojego rodzinnego domu. Wizyta kończy się obustronnym niesmakiem. Sąd orzeka rozwód i zasądza na rzecz Anki i Mani 2500 zł alimentów. Kobiety zdziwione niespodziewaną hojnością Andrzeja nie wiedzą o tajemnej ingerencji Ireny. W klubie seniora występ Ireny i jej znajomych. Na widowni Anka, Pola i zaproszony przez Ankę Maciej. Anka idąc ulicą widzi na knajpie Jerzego ogłoszenie o pracy. Postanawia iść za ciosem i zatrudnia się na zmywaku.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

6

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2011

Mania wyjeżdża na warsztaty literackie. Wśród uczestników jest też Gruba i Grochol. Anka rozpoczyna pracę - jej przełożonym jest Jerzy. Oprócz niego poznaje swoich sympatycznych współpracowników - kucharzy: Aldonę, Długiego oraz Żyletę. Pola dostaje wiadomość o zalaniu jej mieszkania. Wzywa na pomoc Klemensa. Po uratowaniu sytuacji idą na wspólny spacer. Pola wdzięczy się jak może, jednak Klemens pozostaje dość nieprzystępny. Tymczasem na warsztatach literackich, Śliczna znowu "zagina parol" na Grochola, który specjalnie się nie broni. Mania postanawia wrócić do domu. Pod domem Anki czeka Maciej, który wyraźnie podrywa Ankę. Nieoczekiwanie zjawia się Mania, która uciekła z obozu. Jest w nienajlepszym nastroju... Anka ma kolejną wizytę u dr Beaty. Panie powoli zaprzyjaźniają się nie wiedząc nawzajem z kim mają do czynienia. Grochol i Gruba również urywają się z warsztatów. Grochol przeprasza Manię za zachowanie Ślicznej. Przeziębioną rolę odwiedza Klemens. Więź powoli zacieśnia się... Maciej znowu próbuje swoich sił u Anki. Jej ciąża wcale go nie przeraża.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

7

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2011

Irena ma wrażenie, że od pewnego czasu ktoś ją śledzi. Zwierza się przyjaciołom, którzy nie dają wiary jej słowom. W sklepie spożywczym tajemniczy prześladowca zaczepia Irenę - okazuje się, że to Cezary - jej dawno niewidziany mąż i ojciec Anki. Jerzy każe pracownikom przygotować nowe propozycje menu. Cezary odwiedza Irenę w domu i oznajmia, że chce pomóc Ance w trudnej sytuacji i zrobi to z akceptacją Ireny lub bez. Grochol trenuje na konkurs tańca nowoczesnego - kibicuje mu Mania. Grochol zapoznaje ją ze starszym kolegą - Wiktorem. Kolejne spotkanie Anki z Maćkiem - zwierzenia na temat trudnej sytuacji w kuchni i okropnego charakteru Jerzego. Mania jest przeszczęśliwa - Grochol wyznaje, że ją kocha. Kolejne spotkanie Poli i Klemensa. Pola jest zdegustowana, gdyż Klemens pyta ją o hobby, a hobby Poli to przecież wciąż nowe i nowe romanse, do czego przyznać się nie może. U Ireny spotkanie - z udziałem Cezarego. Przybywa też Anka, która Cezarego nigdy na oczy nie widziała. Przypadkiem dowiaduje się, że to jej ojciec.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

8

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2011

Cezary nadal próbuje przekonać Ankę do rozmowy, ona jednak nie ma ochoty wybaczyć ojcu. Ten obwinia o to Irenę, ale po kłótni zapewnia ją, że będzie walczył o odzyskanie zaufania Anki. Ojciec wpada na pomysł kupienia dla córki samochodu. Jednak próba przekupstwa nie wypada najlepiej. Wkurzona Anka, dopiero na prośbę Mani zaprasza rodziców do domu. Tam dochodzi do oczyszczającej atmosferę awantury - Anka pierwszy raz mówi do Cezarego "tato". Między Andrzejem i Beatą sytuacja jest napięta, Andrzej ma dość starań o dziecko. A Beata przyłapuje go na kłamstwie i rozwścieczona wybiega z domu. Andrzej jest przerażony i błaga ją o wybaczenie. Tymczasem podczas wizyty kontrolnej Beata daje Ance wypróbowane rady - jak radzić sobie z mężczyznami... Pola postanawia nauczyć się grać na wiolonczeli, wszystko, żeby w końcu zdobyć Klemensa! Jerzy jest zadowolony z Anki i włącza wszystkie jej propozycje do nowego menu. Kobieta jest w szoku, zachwycona i ogromnie podekscytowana - cały dzień mówi tylko o tym! Jej radość z faktu, że Jerzy ją docenił niezbyt podoba się Maćkowi i bagatelizuje on sukces Anki. W restauracji trwają przygotowania do ogromnego bankietu - zdenerwowany Jerzy daje popalić całej załodze. Wszystko jednak się udaje, a Aldona poznaje "potencjalną miłość swojego życia". Kiedy wymyka się na randkę, Anka zastępuje ją w pracy. Zostaje przyłapana przez Jerzego... Grochol wygrywa zawody taneczne i stypendium w Londynie. Mania korzystając z nieobecności Anki, organizuje w domu imprezę z tej okazji. Podczas imprezy, do niezbyt trzeźwej Mani przystawia się Wiktor, dziewczyna nie jest za bardzo w stanie protestować. Widzi ich Grochol. Kiedy Anka wraca do domu, zastaje córkę całkiem pijaną. Dzwoni po Andrzeja. Podczas opieki nad Manią, Andrzej dowiaduje się, kto prowadzi ciążę Anki! Jest przerażony.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

9

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2011

Anka z Manią, Irena, Cezary, Klemens otrzymują tajemnicze telegramy od Poli. Jest w nich kategoryczne wezwanie do stawienia się w określonym miejscu i określonej porze. Zaaferowany Klemens próbuje się dowiedzieć od Anki, o co chodzi. Anka wywołuje u wszystkich w rodzinie panikę, bo dostaje skurczy. Beata uspokaja ją, że to nic groźnego, ale że ma się oszczędzać. Andrzej zbiera siły, żeby uświadomić Beacie, że jej ulubiona pacjentka to jego była żona. Idzie mu to bardzo opornie, bo jest śmiertelnie przerażony sytuacją. W związku z tym, starania o dziecko również nie idą mu najlepiej... Postanawia poradzić się Ireny, jak wyjaśnić całe zamieszanie. Pola jest załamana swoimi mizernymi postępami w grze na wiolonczeli, ale jej nauczyciel podtrzymuje ją na duchu. Mania jest zrozpaczona - odkąd Grochol przyłapał ją z Wiktorem na imprezie, nie odzywa się do niej. Nie udaje im się pogodzić przed jego wyjazdem na stypendium. Mania postanawia zmienić image. Anka jest w szoku, kiedy widzi córkę w nowej, niegrzecznej wersji! Uświadamia sobie, że ostatnio trochę ją zaniedbywała i zabiera na zakupy. W centrum handlowym, wyzywająco ubrana Mania zostaje wzięta za galeriankę. Anka dostaje szału i z wściekłości rzuca się na mężczyznę, który składał jej córce obleśne propozycje. Ochrona wzywa policję, policja zabiera Ankę i Mańkę na komisariat. Policjanci w trosce o stan Anki dopytują, czy może ją ktoś odebrać. Anka każe dzwonić do knajpy i powiedzieć, że się spóźni. Kiedy Jerzy dowiaduje się, co się stało, na sygnale pędzi na komisariat. Jego postawa budzi szacunek u policjantów, wypuszczają obie panie. Anka jest zdziwiona zachowaniem Jerzego, mężczyzna imponuje jej swoją opiekuńczością i stanowczością. Z powodu awarii wody, trzeba zamknąć wcześniej restaurację i cała załoga ma wolne. Ponieważ Anka nie ma samochodu, Jerzy podwozi ją na koncert Poli i postanawia zostać. Zostaje przedstawiony całej rodzinie i robi świetne wrażenie na wszystkich, poza Maćkiem. Obaj panowie wydają się zazdrośni o siebie nawzajem. Występ świeżo upieczonej wiolonczelistki podoba się wszystkim gościom - są pod wrażeniem odwagi Poli. Ona sama jest załamana, uważa koncert za porażkę i kompromitację, więc ucieka z kawiarni nie dając sobie nawet pogratulować.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

10

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2011

Pola ciężko przeżywa koncert i postanawia zmienić siebie i całe swoje życie. Wątpi też, że uda jej się zdobyć Klemensa. Postanawia, w ramach zmiany, odwiedzić chirurga plastycznego. Jednak porady lekarza budzą w niej przerażenie. Pola stawia więc wszystko na jedną kartę i jedzie do Klemensa! Maciek chce w ramach prezentu zrobić remont mieszkania Anki i przystosować je dla dziecka. Pomoc przy ciężkich robotach deklaruje Długi oraz wszyscy przyjaciele Ireny. Andrzej zaprasza Beatę na romantyczną kolację do najlepszej w mieście restauracji... Kupuje też pierścionek. W czasie romantycznej kolacji w Imbirze, Beatę i Andrzeja widzi Anka. Rusza ku nim i robi awanturę obojgu. Andrzej jest w szoku a Beata wściekła - zrywa z nim i wyrzuca z domu. Jerzy zajmuje się Anką i odwozi do domu a Andrzej spędza noc na klatce schodowej w nadziei, że Beata się nad nim zlituje i mu wybaczy. Śliczna pokazuje Mani zdjęcie Grochola z piękną kobietą. Mania jest zazdrosna i załamana. Tymczasem Gruba pracuje nad Śrubą i jest coraz bliżej "zrobienia z niego" swojego faceta. Umawiają się do kina a Mania postanawia spotkać się z Wiktorem. Anka jest bardzo mile zaskoczona, gdy w dzień remontu w jej mieszkanie stawiają się tłumnie pomocnicy w tym: Pola z Klemensem oraz Jerzy i Aldona. Anka z Jerzym zabierają się za przygotowanie jedzenia dla całej ekipy, oboje są wniebowzięci i doskonale im się razem gotuje... Kiedy wszyscy zgodnie, wynoszą gruz po rozbiórce, pod dom podjeżdża Wiktor z zapłakaną Manią. Chłopak jest wściekły, a Mania roztrzęsiona. Ma porozpinaną bluzkę i jest wyraźnie przestraszona. Wiktor zarzuca jaj że jest gówniarą i nie wie czego chce. Jerzy daje mu w zęby. Po tych emocjach, już w domu, Cezary poczuje się nie najlepiej...

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2023.01.18 03:12:02
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.