Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

LISTY DO M.

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2011
 • Premiera:
  2011. 11. 10
 • Gatunek:
  Komedia
 • Barwny, 112 min

  Okres zdjęciowy: 27 stycznia - marzec 2011.
  Lokacje: Warszawa (Centrum Handlowe "Arkadia" przy Alei Jana Pawła II, ulice: Bagno, Świętokrzyska, Zielna 37, Rynek Starego Miasta, wiadukt Stanisława Markiewicza, Plac Defilad, kościół przy ul. Wolskiej 76), Wisła, Puszcza Kampinoska.

Dziennikarz radiowy Mikołaj jest młodym wdowcem samotnie wychowującym rezolutnego syna Kostka, który za wszelką cenę chciałby tacie znaleźć nową towarzyszkę życia. Doris marzy o wielkiej, "filmowej" miłości. Psycholog Szczepan jest pracoholikiem coraz ciężej znoszącym zdrady żony i trudne relacje ze zbuntowaną córką. Małgorzata i Wojciech to bogate, lecz wewnętrznie zimne małżeństwo, które niewiele już łączy. Siostra Małgorzaty, Betty - choć samotna - z radością czeka na narodziny swojego synka, Kazika. Melchior jest łobuzem i podrywaczem czyhającym na kolejne okazje podbojów miłosnych. Tosia uroczą wychowanką domu dziecka pragnącą prawdziwej rodziny. Wladi szefem prężnej firmy poszukującym dziewczyny, którą mógłby przedstawić rodzicom na wigilii. W Święta ich życie się odmieni.

Zwiastuny (2)
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

Nagrody
schowaj

 • 2012
  Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych)-Bursztynowe Lwy
 • 2012
  Lubomierz (Ogólnopolski Festiwal Filmów Komediowych)-Złoty Granat
 • 2012
  Toronto (Festiwal Polskich Filmów "Ekran")-Nagroda za reżyserię
 • 2012
  Toronto (Festiwal Polskich Filmów "Ekran")-Wyróżnienie
 • 2012
  Chicago (Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce)-Nagroda Publiczności
 • 2011
  Bilet, Nagroda Stowarzyszenia "Kina Polskie"-Złoty Bilet
 • 2012
  Bilet, Nagroda Stowarzyszenia "Kina Polskie"-Złoty Bilet

LISTY DO M. w internecie

Patrz także:
schowaj

2023.01.18 03:13:28
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski