Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

SAMI DLA SIEBIE

 • Film fabularny - telewizyjny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1987
 • Premiera:
  1988. 12. 21
 • Barwny, 86 min

  Lokacje: Warszawa (Pogotowie Opiekuńcze nr 2 przy ul. Bonifacego 81, Stadion Dziesięciolecia, Dworzec Centralny).

Autorem "Samych dla siebie" jest Stanisław Jędryka - reżyser specjalizujący się w problematyce dziecięcej i młodzieżowej. W swym bogatym dorobku ma m.in. takie filmy i seriale, jak "Szaleństwo Majki Skowron", "Do przerwy 0:1", "Wakacje z duchami", "Podróż za jeden uśmiech", "Stawiam na Tolka Banana", "Koniec wakacji", "Zielone lata", "Do góry nogami", "Przypadki Piotra S.". Nawet w produkcjach przeznaczonych dla widzów dorosłych, np. w "Czy ktoś mnie kocha w tym domu", Jędryka nie potrafi ukryć fascynacji światem przeżyć i doznań nastolatków. Reżyser równie swobodnie czuje się zarówno w konwencji komediowej, jak i dramatycznej. Przykładem tej drugiej są "Sami dla siebie".
Głównym bohaterem filmu jest dziewięcioletni Romek, wychowywany w domu dziecka. Jego nadzieje na miłość i przyjaźń po raz kolejny zostały zawiedzione. Zaadoptowany przez rodzinę zastępczą, nie zdołał spełnić oczekiwań nowych opiekunów. Wrócił do domu dziecka niczym para zbyt dużych butów pomyłkowo zabrana ze sklepu. Ponowne "osierocenie" bardzo przygnębia chłopca. Romek nie potrafi zrozumieć, dlaczego znów go odrzucono. W czym zawinił? Czy kiedykolwiek odnajdzie swój dom? Cierpienie chłopca dostrzega i w pełni rozumie Agata - młoda, opiekująca się nim wychowawczyni. Jej również nie dane było zaznać wiele rodzinnego ciepła. Dramat nie zrealizowanego macierzyństwa i nieudanego małżeństwa położyły się bolesnym cieniem na jej życiu. Przed nadchodzącymi świętami postanawia zabrać Romka do siebie. Jednak wskutek niespodziewanych trudności osobistych zmienia swą decyzję.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

2022.05.21 07:11:50
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl