Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

RODZINA

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1975
 • Premiera:
  1976. 01. 23
 • Gatunek:
  Film obyczajowy
 • Barwny, Kopie 35 mm, 2084 m, 76 min

Fabularyzowany dokument o rolnikach ze spółdzielni produkcyjnej "Nowy Świat" w Dobrzycy, przedstawiąjacy zmiany, jakie zaszły w świadomości mieszkańców wioski na przestrzeni ostatnich lat. Obok siebie żyją i pracują spółdzielcy i gospodarze indywidualni. Pierwsi nowocześni, drudzy - tradycyjni. Część młodych nie chce już wracać na swoje ojcowizny, wielu starych nie chce oddać spółdzielni ziemi za rentę . . .

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 1976
  Lublin (Międzynarodowe Forum Filmowe "Człowiek-Praca-Twórczość")-II nagroda
 • 1976
  Lublin (Międzynarodowe Forum Filmowe "Człowiek-Praca-Twórczość")-nagroda dla młodego twórcy "Złoty Koziołek"
 • 1976
  Lublin (Międzynarodowe Forum Filmowe "Człowiek-Praca-Twórczość")-nagroda dziennikarzy "Czarcia Łapa"
2017.02.11 05:09:17
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor