Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

POKAŻ KOTKU CO MASZ W ŚRODKU

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2011
 • Premiera:
  2011. 12. 25
 • Gatunek:
  Komedia
 • Barwny, 91 min

  Lokacje: Pułtusk, Warszawa (Aleja Jana Pawła II, wieżowiec "Rondo" przy Rondzie ONZ).

Komedia, w której wskutek zaskakującego splotu różnych wydarzeń, łączą się losy wszystkich bohaterów filmu. Na czoło całej galerii barwnych postaci wysuwają się dwaj bracia: Andrzej Zientara i Zygmunt Zientara, których życie wywraca się do góry nogami i zmusza do nieznanych im dotąd zachowań. Wszystkie grzechy i grzeszki bohaterów trafiają podczas spowiedzi do miejscowego księdza, coraz bardziej zadziwionego, zdumionego i w końcu zirytowanego strasznymi wyznaniami swoich wiernych przed konfesjonałem.
Serię niefortunnych zdarzeń w małym miasteczku, gdzie toczy się akcja, zapoczątkował wygłup nastolatka, niejakiego Jacka Palucha, który chcąc nastraszyć wścibską sąsiadkę udaje wisielca i nieomal ginie naprawdę. Niebawem jego życie znowu zawisa na włosku. Kiedy chłopak jedzie rowerem, potrąca go swoim oplem komisarz Zygmunt Zientara, który stracił kontrolę nad kierownicą przez narwanego pasażera, zaprzyjaźnionego szefa stacji benzynowej, będącego, jak zwykle, "na gazie". Zresztą Zygmunt też wypił z nim kielicha i teraz ucieka z miejsca wypadku, a potem kłamie, że sprzedał auto, by zatrzeć ślady. Tymczasem nieprzytomny Jacek trafia do szpitala, dokąd biega śliczna Agatka, 18 - letnia córka Janiny i Zygmunta Zientarów, chcąc zakomunikować wciąż pozostającemu w śpiączce ukochanemu, że jest z nim w ciąży. Tego samego dnia Andrzeja, brata Zygmunta, wprawia w osłupienie wyznanie niemłodego już ojca Stanisława o rychłym ślubie z tajemniczą Zofią. Przyszły pan młody właśnie podjął z banku wszystkie oszczędności, 300 tysięcy złotych, i wraz z Andrzejem jedzie do Warszawy, by kupić narzeczonej komplet mebli. Nocują u ciotki, a rano Stanisław wychodzi z domu po gazetę i już nie wraca. Zmarł nagle na atak serca. Leżącego na ulicy, przykrytego policyjnym kocem ojca pilnuje Andrzej, czekając na przyjazd karawanu z zakładu pogrzebowego. Nie wie, że zaszła pomyłka, a pod przykryciem po prostu śpi bezdomny. Kiedy sprawa się wyjaśnia, Andrzej rozpoczyna poszukiwania Stanisława. Znajduje go w jednej z kostnic i postanawia zabrać stamtąd, by dyskretnie przejąć wszystkie pieniądze, które Zientara senior nadal ma przy sobie. Wraz ze zmarłym ojcem jedzie taksówką, ale pech chce, że zatrzymuje ich policja, by odwieźli do szpitala pewną młodą dziewczynę, Anetę, która skręciła nogę. W drodze okazuje się, że cała gotówka zniknęła z kieszeni tatusia. O kradzież 300 tysięcy złotych Andrzej podejrzewa właśnie Anetę i porywa ją, by zmusić do oddania forsy. Nie mógł jednak przewidzieć, że zakocha się w niej i zaatakuje ze strzelbą jej chłopaka, co spowoduje jeszcze większy chaos w jego życiu.
Na brak silnych emocji nie może narzekać także Zygmunt, którego nachodzi podwładny w sprawie potrącenia Palucha, bo jakaś starsza pani była świadkiem wypadku i zapamiętała bordowego opla. Taki samochód ma właśnie pan komisarz, tyle że on, jak sam utrzymuje, sprzedał swoje auto, więc nie może być podejrzany. Zygmunt musi także stawić czoło rzekomemu kochankowi żony, podejrzewając ją o zdradę, a ponadto rozwiązać problem ciężarnej córki. Pomocny okazuje się w końcu ich krewny, ordynator szpitala Julek, ale w decydującej chwili pewne wydarzenie skłoni Agatę do ucieczki.
Bardzo ważną rolę w tej szalonej komedii odgrywają również pan mecenas i właściciel tartaku, a także oskubany indyk w sweterku w kolorowe paski, stworzony przez filmowych twórców za pomocą animacji komputerowej. [TVP]

Zwiastuny (3)
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

2022.09.18 01:42:07
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl