Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

UKŁAD ZAMKNIĘTY

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2013
 • Premiera:
  2013. 04. 05
 • Barwny, 115 min

  Okres zdjęciowy: wrzesień 2011 - 7 lutego 2012.
  Lokacje: Gdańsk (m.in. restauracja "Filharmonia" na Ołowiance, Królewska Fabryka Karabinów przy ulicy Łąkowej, Brama Żuraw, Długi Targ, wieża ratuszowa, Politechnika Gdańska), Sopot, Gdynia (wieżowce Sea Towers, siedziba firmy "Vector" przy ul. Krzemowej), Malbork (zakład karny), Kadyny, Warszawa, Biała Leśniczówka pod Tolkmickiem.

Oparta na prawdziwych wydarzeniach historia trzech właścicieli świetnie prosperującej spółki, którzy - wskutek zmowy skorumpowanych urzędników: prokuratora i naczelnika urzędu skarbowego - zostają pokazowo zatrzymani pod zarzutem działania w zorganizowanej grupie przestępczej i prania brudnych pieniędzy.
Inspiracją dla scenarzystów filmu była prawdziwa historia biznesmenów, zmagających się z zarzutami stawianymi przez prokuraturę oraz urząd skarbowy. Wszyscy trafili do aresztu, a ich firmę doprowadzono do upadku. Sprawy prowadzone przeciwko nim zostały po latach umorzone z powodu braku znamion przestępstwa, a przedsiębiorcy otrzymali symboliczne zadośćuczynienia.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

Nagrody
schowaj

 • 2013
  Wektor (Nagroda organizacji "Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej")
  za "odwagę w dążeniu do przedstawienia prawdy o problemach, z którymi na co dzień zmagają się polscy przedsiębiorcy w starciu z bezwzględną machiną urzędniczą, oraz za niezwykły upór, dzięki któremu realizacja filmu stała się możliwa"
 • 2013
  Chicago (Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce)-Nagroda "Society Humanitarian Award"
 • 2013
  Toronto (Festiwal Polskich Filmów "Ekran")-Nagroda Publiczności
 • 2013
  Bilet, Nagroda Stowarzyszenia "Kina Polskie"-Złoty Bilet
 • 2014
  Orzeł (Polska Nagroda Filmowa)-Nominacja
  w kategorii: Najlepsza główna rola męska
 • 2014
  Nagroda KIPA za najlepszy debiut producencki
  za "odwagę i determinację w dążeniu do celu oraz umiejętność podjęcia ryzyka, bez popadania w brawurę"; nagroda wręczona podczas Festiwalu "Off Plus Camera" w Krakowie
 • 2014
  Nagroda KIPA za najlepszy debiut producencki
  za "odwagę i determinację w dążeniu do celu oraz umiejętność podjęcia ryzyka, bez popadania w brawurę"; nagroda wręczona podczas Festiwalu "Off Plus Camera" w Krakowie
 • 2014
  Łódź (Forum Kina Europejskiego "Cinergia")-"Kryształowy Kamerton" w Konkursie Polskiej Piosenki Filmowej
2024.03.01 04:05:21
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.