Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

UNIA SERC

 • Serial fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2011
 • Premiera:
  2011. 09. 29
 • Barwny, 12 odcinków x ok. 20 min

Serial obyczajowy, w akcję którego wpleciono wątki promocyjne (idea placement). Warstwa fabularna opowiada historię czwórki młodych mieszkańców Mazowsza, których losy związane są z funduszami unijnymi. Dwie bohaterki ubiegają się o dotację na rozbudowę przedszkola, a główne męskie role to pracownicy Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych. Jednostka jest zleceniodawcą tego projektu, który jest częścią kampanii mającej promować wykorzystanie funduszy unijnych i pokazywać ich wpływ na rozwój Mazowsza.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

UNIA SERC w internecie

1

 • Odcinek serialu

W pierwszym odcinku serialu poznajemy jego głównych bohaterów. Anka wraca do Polski ze Szwecji, aby wspólnie z najlepszą przyjaciółką Justyną rozbudować przedszkole o część artystyczną. Środkiem do realizacji marzenia z ich dzieciństwa ma być dotacja ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego. Po drodze, w wyjątkowo niefortunnej sytuacji, Anka poznaje Jacka, który robi na niej ogromne wrażenie. Jacek pracuje w Mazowieckiej Jednostce Wdrażania Programów Unijnych. Zajmuje się doradztwem i szkoleniami dla beneficjentów. W Jednostce pracuje również Patryk, przystojny i szarmancki uwodziciel, który skupiony na własnej karierze będzie ostro rywalizował z Jackiem o względy szefa.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2

 • Odcinek serialu

Justyna jest zakochana bez pamięci i snuje plany rozwoju wielkiego uczucia. Anka, słuchając opowieści o poznanym przez przyjaciółkę mężczyźnie, cieszy cię szczęściem przyjaciółki, ale martwi się, że jej "przygoda" nie rozwija się tak szybko. Podejrzewa, że przystojniak ze stacji benzynowej zgubił jej numer telefonu. Okazuje się, że tajemniczy sąsiad, który w poprzednim odcinku w ukrycia przyglądał się Ance oglądającej siedzibę przedszkola, to Bednarek. Od dawna ma chrapkę na budynek i wcale nie jest zadowolony z faktu, że pojawił się wokół niego ruch. W uporządkowane dotychczas życie Jacka wkrada się pewien chaos. Wspomnienie poznanej dziewczyny nie daje mu spokoju. Do tego dochodzi nowy projekt w pracy i perspektywa awansu na wakujące stanowisko kierownicze. Ale Patryk też ma na nie ochotę i z pewnością zrobi wszystko, by zdobyć rekomendację szefa.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

3

 • Odcinek serialu

Dziewczyny są przekonane, że wszystko układa się zgodnie z planem. Uzupełniają dokumentację do wniosku o dotację i coraz intensywniej przygotowują się do otwarcia przedszkola. Justyna jest pewna, że jej związek z Jackiem ma przyszłość i nie może się doczekać rozwoju wydarzeń. Anka sama przed sobą nie chce przyznać, że poznany na stacji benzynowej mężczyzna wpadł jej w oko. Ale im bliżej spotkania, Justyna otwarcie nazywa je randką, tym intensywniej myśli o tym, że coś z tego może być. Ale, jak to w życiu bywa, na horyzoncie zbierają się ciemne chmury. Bednarek wypytuje o plany Justyny dotyczące odziedziczonego domu. Wizja przedszkola działającego za płotem jego posesji wcale nie przypadła mu do gustu. Ciekawe, czy będzie starał się utrudnić dziewczętom realizację ich planów. W Jednostce rywalizacja o względy szefa nabiera rumieńców. Patryk gra nie fair. Dba tylko o to, by jego akcje szły w górę. Jacek, obarczony nowymi obowiązkami i zaaferowany wizją spotkania z Anką, na razie przegrywa w wyścigu o awans.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

4

 • Odcinek serialu

Anka i Justyna nie mogą się już doczekać rozstrzygnięcia konkursu na dotacje z funduszy RPO. Pełne wiary w sukces, nie dopuszczają do siebie myśli, że ich marzenie mogłoby się nie zrealizować. Nie czekają z założonymi rękami i intensywnie przygotowują się do otwarcia przedszkola. "Tęczowa kraina" z każdym dniem nabiera kształtów, choć zapanowanie nad wszystkim nie jest wcale takie łatwe. Tym bardziej, że sprawy sercowe całe czas zaprzątają głowy naszych bohaterek. Ale hasło #chcieć to móc" obowiązuje i dzień otwarcia przedszkola jest coraz bliższy. Majka zżyma się na Patryka, który wykorzystuje rozkojarzenie Jacka i bezwzględnie zabiega o awans. Jacek, wiecznie w rozjazdach w związku z nowymi obowiązkami i zakochany w Ance bez pamięci, nie ma głowy do biurowej rywalizacji. Czy to odbije się negatywnie na karierze naszego bohatera? Okazuje się, że nie wszyscy mieszkańcy rodzinnej miejscowości Anki i Justyny są zadowoleni z faktu, że dziewczęta zakładają #Tęczową krainę". Komuś jest wyraźnie nie w smak, że w okolicy powstanie przedszkole. To oznacza kłopoty. Tak jakby było ich za mało...

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

5

 • Odcinek serialu

Formalności w Mazowieckiej Jednostce Wdrażania Programów Unijnych zostały dopełnione i projekt Anki i Justyny otrzymał dofinansowanie. Dziewczęta mogą ostro wziąć się do pracy, by przekuć słowa w czyn. Nie zrażają się zniszczeniem plakatu reklamującego przedszkole i rozpoczynają remont budynku. Oczyma wyobraźni widzą już podwórko pełne roześmianych dzieci. I tylko Bednarek nie podziela ich entuzjazmu. Ale teraz nic już nie może powstrzymać Anki i Justyny -- marzenie jest na wyciągnięcie dłoni. Patryk jest pewny, że awans ma w kieszeni. Żartuje sobie z kolegi, że ten został zesłany do pracy nad nowym projektem, co przeszkodzi mu w zdobyciu rekomendacji szefa. Jacek nie daje się sprowokować, bo nie ma ochoty uczestniczyć w wyścigu szczurów. Tym bardziej, że związek z Anką fantastycznie się rozwija. Przypadek sprawia, że Justyna będzie mogła w końcu przedstawić Ance swojego ukochanego. Zabiera przyjaciółkę na jego wykład, by mogła poznać #tego jedynego". Dziewczęta nie przeczuwają, że spotkanie będzie początkiem dramatycznego zwrotu.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

6

 • Odcinek serialu

Anka jest zrozpaczona po tym, gdy dowiedziała się, że "jej Jacek" to ten sam Jacek, o którym opowiada jej bez przerwy Justyna. Czuje się podwójnie zdradzona i najchętniej nie wychodziłaby z łóżka. Szok, jakiego doznała w trakcie wykładu jest tym większy, że absolutnie nic nie wskazywało na możliwość pojawienia się problemów w związku. Jacek nie rozumie, dlaczego jego ukochana nie daje znaku życia. Jego zdaniem, wszystko rozwijało się zgodnie z planem i nagłe oziębienie stosunków jest dla niego dużą zagadką. Stara się znaleźć racjonalne wytłumaczenie. Zepsuty telefon, mnóstwo innych zajęć, ale podskórnie czuje, że chodzi o coś innego. Tylko jak ma się tego dowiedzieć, skoro nie może z Anką nawet porozmawiać? Tymczasem zbliża się termin otwarcia przedszkola. Justyna dopina ostatnie detale i stara się swym entuzjazmem zarazić apatyczną Ankę. Mieszkańcy miasteczka nie mogą się już doczekać nowego przedszkola i zapowiada się, że pomysł dziewcząt będzie strzałem w dziesiątkę. Gdyby jeszcze tylko Bednarek nie próbował na wszelkie sposoby przeszkodzić w realizacji planów...

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

7

 • Odcinek serialu

Anka stara się wyrzucić Jacka z pamięci i wrócić do normalnego życia. Rozpad dobrze zapowiadającego się związku jest dla niej ciężkim przeżyciem. Zdaje sobie jednak sprawę, że nie może wiecznie tego rozpamiętywać, bo na głowie ma inne, ważne rzeczy. Jedną z nich jest dokończenie przedszkola. Gdy wydawało się, że wszystko idzie zgodnie z planem, ktoś włamał się do remontowanego budynku. Podejrzenie dziewcząt pada na Bednarka, który od początku nie był entuzjastą pomysłu powstania "Tęczowej krainy". Jacek nadal nie ma pojęcia co było powodem obcesowego zerwania. Próby skontaktowania się z Anką nie dały żadnego rezultatu i jest coraz bliższy poddania się i zaakceptowania tej sytuacji. Do akcji wkracza jednak Majka, która zaraża kolegę optymizmem. Nie pozwala mu odpuścić, namawia do intensywnego poszukania sposobu spotkania się z ukochaną. Nieoczekiwanie, pojawia się okazja, by jeszcze raz zobaczyć Ankę. Czy dziewczyna będzie miała ochotę wyjaśnić przyczynę tak nagłej zmiany zachowania?

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

8

 • Odcinek serialu

Spotkanie Jacka i Anki zakończyło się dramatycznie. Zdenerwowana dziewczyna rozbija samochód i trafia do szpitala. Na szczęście nic jej się nie stało, ale w trakcie profilaktycznych badań, lekarze natrafiają na niepokojące symptomy. Anka zostaje w szpitalu, by dowiedzieć się, czy to aby nie jest coś poważnego. Tymczasem, śledztwo w sprawie włamania do przedszkola przynosi nieoczekiwane rezultaty. Policja znajduje skradziony piec, ale wbrew podejrzeniom Justyny, nie jest to sprawka Bednarka. Okazuje się, że sąsiad, a w zasadzie jego pies, przyczynił się do złapania przestępców i odzyskania niezbędnego w przedszkolu wyposażenia. Jacek jest tak absorbowany wypadkiem Anki, że zapomina o spotkaniu z Justyną, której obiecał wizytę w sfinansowanym ze środków unijnych przedszkolu. Pomoc nadchodzi z najmniej spodziewanej strony. Z kłopotu wybawia go Patryk, któremu ładna blondynka już jakiś czas temu wpadła w oko. W trakcie wycieczki, na którą ją zabiera, czaruje dziewczynę. Czyżby Justyna znalazła kolejną "wielką, jedyną" miłość?

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

9

 • Odcinek serialu

Anka nadal nie wyjaśniła przyczyn zerwania z Jackiem i unikania najlepszej przyjaciółki. Justyna z Jackiem zachodzą w głowę, co może być powodem jej osobliwego zachowania się. Na prośbę lekarzy dziewczyna została w szpitalu i by zabić czas w oczekiwaniu na wypisanie, zajęła się zabawą się z dziećmi z oddziału pediatrycznego. To pozwoliło jej choć na chwilę oderwać się od problemów. Justyna ma pełno nowych pomysłów, które podpatrzyła w przedszkolu pokazanym jej przez Patryka. Jest pełna entuzjazmu, tym bardziej że ekipa remontowa już za kilka dni kończy pracę i dziewczyny będą mogły rozpocząć urządzanie "Tęczowej krainy". Musi tylko pomóc Ance pozbierać się, bo w tym stanie wspólniczka nie ma głowy do zajmowania się przedszkolem. Dla poprawienia humoru, opowiada koleżance o swojej kolejnej miłosnej zdobyczy - Patryku. Jej zdaniem, coś z tego może być. Czy Anka zda sobie sprawę ze skali nieporozumienia, jakie było wynikiem mitomanii Justyny? No i najważniejsze, czy zmieni to cokolwiek w jej podejściu do Jacka.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

10

 • Odcinek serialu

Jacek wziął kilka dni urlopu i zapadł się pod ziemię. Nikt nie wie, gdzie jest i nie ma z nim kontaktu. Anka poukładała sobie całą sytuację i za wszelką cenę próbuje naprawić swój błąd. Rozpaczliwa próba poczekania na Jacka pod jego domem nie dała rezultatu. Dziewczyna zaczyna podejrzewać, że bezpowrotnie straciła miłość swojego życia. Anka nie może zadzwonić do Jacka, by wszystko wyjaśnić, bo w przypływie złości wykasowała jego dane z telefonu. Wie, że numer do jej ukochanego na pewno ma Justyna. Skorzystanie z pomocy koleżanki wymaga jednak konfrontacji, której Anka od początku kryzysu unika. Dziewczęta muszą poważnie porozmawiać, by ostatecznie wyjaśnić sobie, jak dokładnie wyglądała "wielka miłosna przygoda" Justyny. Będzie to o tyle łatwiejsze, że Jacek został już skutecznie wyparty z serca Justyny przez Patryka. Zaloty szarmanckiego bruneta trafiły na podatny grunt i związek szybko rozwija się po myśli obojga zakochanych. Może Patryk pomoże Ance znaleźć kontakt z Jackiem? Są przecież kolegami z pracy.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2023.01.18 03:19:32
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.