Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MISJA AFGANISTAN

 • Serial fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2012
 • Premiera:
  2012. 10. 14
 • Gatunek:
  Film wojenny
 • Barwny, 13 odcinków x ok. 45 min

  Okres zdjęciowy odcinków 2-13: 27 kwietnia - sierpień 2012.
  Lokacje: Świętoszów (poligon), okolice Warszawy, Piechcin (kamieniołomy).

Żołnierze drugiego plutonu pierwszej kompanii piechoty zmotoryzowanej szkolą się przed kolejnym wyjazdem do Afganistanu. Będą teraz spędzać więcej czasu na poligonach, a ich rodziny będą musiały oswoić się z nieobecnością bliskich. Dowodzenie plutonem ma objąć młody oficer - porucznik Paweł Konaszewicz - dla którego będzie to pierwszy przydział po szkole oficerskiej.
Tak rozpoczyna się historia pierwszego polskiego serialu, opowiadającego losy polskich żołnierzy stacjonujących w Afganistanie.

Zwiastun i czołówka serialu
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

TOWARZYSZE BRONI (1)

 • Odcinek serialu

Gwizdek sierżanta kończy trening. Żołnierze biegną do szatni. Malbor (Piotr Rogucki) wyjmuje z szafki swój nowy nabytek: amerykańską kamizelkę kuloodporną. Prezentuje ją kolegom: Iwanowi i Biskupowi. Do szatni wchodzi Zbój, pomocnik dowódcy plutonu. Podaje datę wyjazdu na poligon. Iwan klnie, nie odpowiada mu ten termin. Straci ważny mecz "Kolejorza" z Legią. Zbój ma jeszcze jedną wiadomość: dowódca ich plutonu, porucznik Zyber, nie jedzie do Afganistanu. Żołnierze są w szoku: Zyber przygotowywał pluton do wyjazdu na misję. Porucznik Żądło dowiaduje się od przełożonego, majora Szeligi, że Zybera zastąpi porucznik Paweł Konaszewicz - świeżo po szkole oficerskiej, syn słynnego generała, który dowodził kontyngentem w Iraku. Żądło jest zbulwersowany tą decyzją.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

PIERWSZA KREW (2)

 • Odcinek serialu

Pluton Konasza przybywa do bazy. Już pierwszego dnia żołnierze otrzymują zadanie. Mają dostarczyć do jednej z wiosek pomoc humanitarną, tzn. zorganizować transport najpotrzebniejszych rzeczy. Konaszewicz musi zaplanować wyjazd i uzgodnić go z TOC-iem (z ang. Tactical Operation Center), czyli z centrum dowodzenia. Tam Konasz spotyka porucznik Justynę Winnicką. Sprawna, zdecydowana, ładna... Świetnie prezentuje się w mundurze polowym. Konaszewicz jest pod dużym wrażeniem. Pluton wyrusza z bazy z ładunkiem pomocy. Po sprawnie przeprowadzonej akcji, z TOCu dociera komunikat o zbliżającej się ciężarówce z rebeliantami.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

PRZESYŁKA Z PAKISTANU (3)

 • Odcinek serialu

W TOC-u przechwycono alarmujący komunikat - talibowie czekają na ważną przesyłkę z Pakistanu. Tymczasem na lądowisku siada śmigłowiec z Młodym na pokładzie - szeregowy Emil Hołubiczko ma zastąpić rannego Biskupa. Szeliga wysyła pluton Konasza w góry, skąd przechwycono wiadomość. Celem jest konstrukcja osłonięta kamiennym murem. Wokół kręcą się uzbrojeni ludzie. Wewnątrz leżą pojedyncze wyrzutnie z pociskami rakietowymi. Rakiety są wycelowane w polską bazę! Polaków zauważa patrolujący okolicę zwiadowca talibów. Dochodzi do wymiany ognia. Szeliga obserwuje akcję na ekranach w centrum dowodzenia. Wysyła na pomoc Żądło. Udaje się zniszczyć stanowiska startowe rakiet, ale ludziom Konasza kończy się amunicja. Nie mają jak się bronić, a Żądło jest jeszcze daleko.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

NIKOGO NIE ZOSTAWIAMY (4)

 • Odcinek serialu

W bazie kolejny dzień nieobecności Młodego, który został porwany przez talibów podczas akcji w górach. Poszukiwania są prowadzone na dużą skalę z udziałem śmigłowców i sił specjalnych. Miejscowy policjant Nadir twierdzi, że wie, gdzie jest przetrzymywany Młody. Konasz próbuje przekonać Szeligę, żeby sprawdzili tę informację. Major nie zgadza się. Twierdzi, że komandosi przeczesali wioskę wskazaną przez policjanta i nie ma tam porwanego. Konaszewicz prosi o wyznaczenie kolejnych zadań, bo jego chłopcy, spędzając czas bezczynnie w bazie, wariują wciąż gadając o Młodym. Żołnierze wyruszają na patrol, który ma dramatyczny przebieg. Po powrocie, kiedy wszyscy świętują, na imprezie pojawia się Żądło… Atmosfera się zagęszcza.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

BLIZNY (5)

 • Odcinek serialu

Konasz dowiaduje się o śmierci ojca. Dostaje urlop i leci na kilka dni do Warszawy. Pogrzeb generała Konaszewicza odbywa się z pełnym ceremoniałem wojskowym. Po uroczystości Paweł dostrzega w tłumie żałobników Biskupa. Zaprasza go do domu na obiad, podczas którego okazuje się, że Biskupski od trzech tygodni nie był w domu. Paweł zawozi kolegę do kliniki na Szaserów, gdzie czeka na niego żona Joanna z synem Jasiem. Tymczasem w Afganistanie, w polskiej bazie Żądło próbuje wykorzystać jak najlepiej czas, kiedy Konaszewicza nie ma blisko Justyny.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

PORACHUNKI (6)

 • Odcinek serialu

W bazie trwają przygotowania do corocznego Biegu Powstania Warszawskiego. Przyjmowane są zakłady, kto wygra wyścig - Polacy czy Amerykanie. Z polskich żołnierzy zgłaszają się Arek i Iwan. Mamut zakłada się z Timem, Amerykaninem polskiego pochodzenia stacjonującym w amerykańskiej bazie w Ghazni. Jeśli Polak zwycięży, Tim będzie musiał oddać Mamutowi swoją kolekcjonerską broń. Tymczasem na helipadzie ląduje śmigłowiec z Konaszem, z którym przelecieli dziennikarze akredytowani przy biegu. Są między nimi Marta i Olo, którzy - jak się szybko okazuje - są zainteresowani zupełnie innym tematem…

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

DOBRA ROBOTA (7)

 • Odcinek serialu

Rosomaki z polskim plutonem jadą drogą pośród pól uprawnych. Macha do nich afgański chłopiec. Kiedy pojazdy go mijają, wybucha mina-pułapka. Dwóch żołnierzy zostaje rannych. Chaos, zamieszanie. Żołnierze wyskakują z transporterów, zajmują pozycje obronne, wypatrują przeciwnika - to może być zasadzka kombinowana. Trwa przesłuchanie chłopca, który naprowadził Polaków na pułapkę. Afgańczyk twierdzi, że był w miejscu zamachu przypadkiem. Konasz podejrzewa, że to kłamstwo. Według niego dzieciak był "szczerbinką" talibów. W pobliskiej wiosce ludzie Konasza odkrywają tunel wiodący do podziemnego laboratorium, w którym znajdują akcesoria służące do produkcji min-pułapek i gotowe do podłożenia "ajdiki" (IED - improwizowany ładunek wybuchowy).

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

TERRORYSTA (8)

 • Odcinek serialu

Minister Obrony Narodowej wybiera się do Afganistanu na spotkanie z władzami prowincji Ghazni. Dokładna data wizyty nie jest znana ze względów bezpieczeństwa. Nadir, afgański policjant, który pomógł uratować Młodego, prosi Konasza o załatwienie pracy dla młodszego brata, Salima. Na helipadzie kołuje śmigłowiec, z którego wysiada minister ze świtą. Gość wita się z żołnierzami, pracownikami cywilnymi oraz zatrudnionymi w bazie Afgańczykami. Konasz dostrzega brata Nadira, który pojawił się nie wiadomo skąd w grupce cywilnych pracowników bazy. Widzi, jak Salim chowa ręce w kieszeniach kurtki i rusza w kierunku ministra…

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

FATIMA (9)

 • Odcinek serialu

Do głównej bramy bazy zbliża się 12-letni chłopiec na pordzewiałym skuterze. Jego siostra Fatima została oskarżona o cudzołóstwo. Teraz ma zostać ukamieniowana. Rodzeństwo mieszka we wsi, która jest zastraszona przez oddział pod dowództwem okolicznego komendanta talibów, mułły Wazara. Ojciec Fatimy zgadza się z wyrokiem talibów w obawie o resztę rodziny. Matka, chcąc ocalić córkę, po kryjomu wysłała syna Asada do bazy po pomoc. Pluton dowodzony przez Justynę razem z oddziałem afgańskich policjantów jedzie do wsi. Justyna chce przekonać zgromadzenie starszyzny - szurę, aby zmieniło wyrok w sprawie Fatimy.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

MOST (10)

 • Odcinek serialu

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. U majora Szeligi zjawia się prokurator wojskowy Skoniecki. Iwan jest podejrzany o udział w kibicowskiej "ustawce". Skoniecki musi go przesłuchać. Szeliga wysyła Justynę, by ostrzegła pluton - mają natychmiast opuścić bazę i udać się na patrol. Żandarmi nadbiegają za późno. Widać jedynie kurz wzbity przez odjeżdżające na pełnym gazie rosomaki. Wszyscy są zadowoleni, że udało się ochronić Iwana. Nagle Konasz rozkazuje zatrzymać się w szczerym polu - okazuje się, że mają bronić mostu położonego na pustkowiu.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2024.06.06 04:22:13
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.