Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

REGUŁY GRY

 • Serial fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2012
 • Premiera:
  2012. 02. 16
 • Gatunek:
  Komedia
 • Okres zdjęciowy rozpoczął się 4 grudnia 2011.
  Serial jest adaptacją realizowanego od roku 2007 amerykańskiego serialu Rules of Engagement.

To sitcom opisujący różnego typu relacje damsko-męskie widziane oczyma świeżo zaręczonej pary , wieloletniego małżeństwa , oraz wciąż szukającego swej drugiej połowy singla. Grzegorz i Magda są małżeństwem od dwunastu lat i czują się szczęśliwi, chociaż rutyna już daje im się we znaki. Adam i Natasza właśnie się zaręczyli i naiwnie wierzą, że wszystkie najlepsze chwile są jeszcze przed nimi. Najbliższy przyjaciel Adama, Jacek to wieczny kawaler, który ponad wszystko ceni sobie uroki życia w stanie wolnym. Mimo odmiennych doświadczeń wszyscy zgadzają się, że związek uczuciowy często przypomina jazdę kolejką górską. Perypetie głównych bohaterów obfitują w szereg zabawnych, ale równocześnie kłopotliwych sytuacji. Jedno jest pewnie nie należy traktować życia zbyt poważnie.

Zwiastuny
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

KONIEC WOLNOŚCI (1)

 • Odcinek serialu

Po kilkumiesięcznej znajomości Adam oraz Natasza zaręczają się. Do ślubu specjalnie im się nie spieszy, nie mają ustalonej daty, ani wybranego pierścionka zaręczynowego. Postanawiają jednak razem zamieszkać. Tuż obok mieszkają ich przyjaciele, małżeństwo z kilkunastoletnim stażem małżeńskim: Magda i Grzegorz. Adam po rozmowie z Grzegorzem zaczyna mieć wątpliwości, co do zaręczyn i małżeństwa. Natasza jest rozczarowana postawą narzeczonego. Magda i Grzegorz kłócą się o niepotrzebne wydatki oraz rower Anny, który Grzegorz chce sprzedać. Na wernisażu Adam opowiada Robertowi, odwiecznemu singlowi oraz Grzegorzowi o swoich wątpliwościach związanych ze ślubem. Wierząca w siłę miłości Natasza stara się wyswatać Jacka ze swoją koleżanką Karoliną.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

ŻAR MŁODOŚCI (2)

 • Odcinek serialu

Jacek przedstawia Magdzie i Grzegorzowi swoją nową "przyjaciółkę", dwudziestojednoletnią Anitę. Grzegorz jest pod wrażeniem młodej dziewczyny. Magda z rosnącą irytacją obserwuje zachowanie męża. Podczas kłótni, do której dochodzi po powrocie do domu, Magda i Grzegorz zakładają się, że Grzegorzowi nie uda się poderwać żadnej młodej dziewczyny w ciągu jednego wieczora. Adam uważa, że mają za małe łóżko. Robi niespodziankę Nataszy i organizuje większe łóżko. Podczas rozmowy okazuje się, że to łóżko kupił ze swoją byłą dziewczyną. Zirytowana Natasza każe Adamowi się go pozbyć. Sprawa łóżka napędza kłótnie dotyczącą przeszłości i byłych partnerów. Natasza zwierza się Magdzie ze swoich problemów z Adamem.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

GRY I ZABAWY (3)

 • Odcinek serialu

Adam kupuje najnowszy model konsoli do gier. Wraz z Jackiem ekscytują się grami, jak dwaj mali chłopcy. Jest to powód dla Nataszy do rozmowy o wydatkach. Sugeruje Adamowi, że jako narzeczeństwo, powinni wspólnie decydować o wydawaniu pieniędzy na takie drogie przyjemności. Jacek namawia Adama do "walki" o swoje, udowadniając mu, że Natasza wydaje, co miesiąc nie wiele mniej pieniędzy na przyjemności takie jak fryzjer, manicure, ubrania itd. Magda dostaje awans, niestety Grzegorza bardziej zajmują poczynania jego ulubionej drużyny sportowej niż sukces własnej żony. Grzegorz postanawia wynagrodzić Magdzie swoją obojętność. Zaprasza ją na walkę bokserską. Przed samym wyjściem pojawia się jednak problem - Magda nie wie, w co się ubrać.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

 • Obsada aktorska
  Dorota Matusiak
  dziewczyna Jacka

MĘSKA INTERWENCJA (4)

 • Odcinek serialu

Adam i Natasza kręcą swoją własną seks-taśmę. Po obejrzeniu nagrania są mocno rozczarowani i zdruzgotani. Nie pozostaje to bez wpływu na ich życie erotyczne i pożądanie. Adam wciąż analizuje nagranie, zastanawia się, co zrobili źle, gdzie popełnili błędy i nad czym powinni popracować. Natasza postanawia ratować sytuację, szykując dla niego nowe, zaskakujące nagranie# Magdę bardzo irytuje sąsiadka, która nie odpowiada jej "dzień dobry" w windzie. Grzegorz proponuje, że z nią porozmawia, ale Magda nie chce żeby coś za nią "załatwiał", tylko żeby ją wysłuchał i zrozumiał. Jednak Grzegorz postanawia działać "za jej plecami". Jacek umawia się na randkę z nieznajomą, z którą dotychczas tylko wysyłał sobie smsy.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

URODZINOWY NUMEREK (5)

 • Odcinek serialu

Magda organizuje imprezę urodzinową Grzegorza, która zazwyczaj jest dla niego męką. Godzi się jednak na wszystko, byle tylko Magda była zadowolona i odwdzięczyła mu się tzw. "urodzinowym numerkiem". Adam bardzo chce się dowiedzieć od Grzegorza, na czym polega tajemniczy "urodzinowy numerek". Grzegorz nie chce mu nic powiedzieć. Grzegorz i Magda sprzeczają się o wydatki, jakie musieli ponieść w związku z imprezą. Annie jest bardzo przykro, że Grzegorz nie docenia jej starań.

Zwiastun
pokaż

KOŁDERKA WSPOMNIEŃ (6)

 • Odcinek serialu

Magda zabiera się za porządki w szafie. Postanawia wyrzucić stare podkoszulki Grześka z lat studenckich. On jest tym oburzony i tłumaczy jej, że koszulki mają dla niego wartość sentymentalną. Magda postanawia zrobić mężowi prezent i ze wszystkich jego koszulek szyje patchworkową kołdrę. Początkowo niezadowolony Grzegorz, szybko przekonuje się do kołdry. Zaczyna opowiadać Magdzie historie ze swojej szalonej, studenckiej młodości. Magda zaczyna żałować, że wpadła na pomysł z kołdrą. Tymczasem Natasza przekonuje Adama, żeby przywiózł do ich mieszkania resztę swoich rzeczy. Rozpakowując przywiezione kartony z niepokojem odkrywa, że Adam ma słabość do skośnookich dziewczyn. Jacek jest zachwycony swoją nową dziewczyną, Agą, ponieważ każde wypowiadane przez nią zdanie brzmi dwuznacznie i prowokująco. Zaprasza znajomych na otwarcie klubu, którego Aga jest menedżerką.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

SIOSTRA ŻONY (7)

 • Odcinek serialu

Do Magdy przyjeżdża siostra, Basia, która, jak się okazuje ma problemy małżeńskie. Grzegorz i Adam rozmawiają o tym, że facet, który jest w związku, musi czasem pobyć sam, a nie zawsze jest to możliwe... Basia zwierza się Magdzie, że jej idealne małżeństwo wcale nie jest takie idealne, i, że miałaby ochotę na mała przygodę. Robert dowiaduje się od Grzegorza o kłopotach małżeńskich Basi i zaprasza ją na kolację.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

FLIRTUJĄC Z OGNIEM (8)

 • Odcinek serialu

Magda nie może spać w nocy, bo przeszkadza jej głośne chrapanie Grzegorza. Próbuje namówić go na zabieg, ale on nie chce o tym słyszeć. Wyprowadza się do pokoju gościnnego. Dostrzega plusy związane z tą zmianą. Z czasem pokój gościnny zamienia się w pokój jak z akademika, a życie Grzegorza, w życie studenta. Magda jest przerażona. Jacek flirtuje z nową kelnerką, Magdą. Jednak ona wydaje się być bardziej zainteresowana Adamem. Natasza nie jest zachwycona sytuacją i postanawia uświadomić Magdę, że Adam ma narzeczoną.

Zwiastuny
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

HOMO ERECTUS (9)

 • Odcinek serialu

Grzegorz pomaga Nataszy przesunąć kanapę i nadwyręża sobie bark. Ta chce zrobić mu masaż. Żadne z nich nie spodziewa się jednak, że masaż podnieci Grzegorza# Zawstydzony postanawia nie wspominać Magdzie o całym zajściu. Tymczasem, obiektem zainteresowania Jacka, staje się pewna urocza nauczycielka z pobliskiej szkoły. Niestety na jego "drodze do szczęścia" staje wyjątkowo wygadany i bezczelny uczeń. Adam postanawia pomóc Jackowi i zrobić porządek z niegrzecznym chłopcem. Mały łobuz okazuje się "groźniejszy" niż mogłoby się wydawać...

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

MĘSKIE ZASADY (10)

 • Odcinek serialu

Jacek chce się przespać ze swoją nową, niezwykle atrakcyjną asystentką - Magdą. Ale ponieważ polityka firmy zabrania umawiania się z pracownikami musiałby ją najpierw zwolnić. Niestety, gdyby ją zwolnił dziewczyna na pewno nie chciałaby się z nim umówić. Wpada jednak na szatański pomysł: przenosi Magdę na stanowisko asystentki Adama, aby on to zrobił. Adam nie chce o tym słyszeć. Magda namawia Grzegorza na spotkanie ze znajomą parą - Bożeną i Markiem. Na początku wszystko idzie dobrze, niestety szybko okazuje się, że Marek ma dwie twarze. W obecności żony zachowuje się jak anioł, ale gdy żona znika wychodzi z niego mały diabeł.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2024.03.01 04:07:42
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.