Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

BOXER A SMRT

 • Tytuł polski: BOKSER I ŚMIERĆ
 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Czechosłowacja
 • Rok produkcji:
  1962
 • Język:
  czeski, niemiecki, polski
 • Czarno-biały, 102 min

Komendant obozu koncentracyjnego, sturmbannfuhrer SS Walter Kraft, przed wojną znany bokser, mimo treningów traci sportową formę. Gdy w jednym z więźniów odkrywa dawnego zawodnika, czyni go swym sparring-partnerem. Jan Kominek mimo osłabienia wykazuje wyjątkową wytrzymałość; gdy Kraft każe go lepiej odżywiać i zwalniać od ciężkich robót - stopniowo odzyskuje na ringu pełną formę. Zgodnie z radami współwięźnia - Polaka, kibica bokserskiego, Węźlaka, wobec Krafta nie zdradza swych możliwości. Gdy jednak Węźlak zostaje bestialsko zamordowany, Kominek w czasie kolejnego spotkania nokautuje komendanta. Kraft, początkowo chce posłać go na śmierć pod pozorem nieprawidłowości nokautującego ciosu, ale za namową swej kochanki wypuszcza go wolność z fałszywymi dokumentami, a nawet obiecuje nie wznosić alarmu z powodu ucieczki więźnia. Na wolności Kominek spotyka mieszkającą w pobliżu, poznaną w czasie jednego ze wspólnych z Kraftem footingów, dziewczynę. Gdy jednak z obozu rozlega się syrena alarmowa, wraca by samemu ponieść konsekwencje swej ucieczki, a ochronić przed nimi pozostałych więźniów.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

 • Reżyseria
  Peter Solan
   
 • Scenariusz
   
  Tibor Vichta
   
  Peter Solan
   
 • Nowela
   
 • Zdjęcia
  Tibor Biath
   
 • Scenografia
  Anton Krajcovic
   
 • Muzyka
  William Bukovy
   
 • Obsada aktorska
  Stefan Kvietik
  Jan Kominek
  Manfred Krug
  Walter Kraft
  Valentina Thielova
  Helga
  Vezlak
  Edwin Marian
  Willi
  Gerhard Rachold
  Holder
  Jindrich Narenta
  doktor Gluch
  Staszek
  Emil
2017.02.11 08:33:42
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych