Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

SZTUKA KOCHANIA

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1989
 • Premiera:
  1989. 05. 22
 • Gatunek:
  Komedia, Film erotyczny
 • Barwny, 2753 m, 97 min

  Lokacje: Warszawa (brzeg Wisły w okolicach Mostu Śląsko-Dąbrowskiego).

Olgierd Pasikonik, znany seksuolog, autor najpopularniejszej rubryki porad sercowych w poczytnym piśmie, propagator nowoczesnych metod psychoterapii w leczeniu zaburzeń seksualnych - przygotowuje odpowiedź na list jednej z czytelniczek, Anny, mającej wątpliwości, czy dobrze wybrała kandydata męża. "Powiedz - nie!" - doradza Pasikonik.
"Nie!!!" - krzyczy Anna i ucieka sprzed ołtarza. Na nic nie zdają się błagania matki i niedoszłego męża, Piotra. Anka postanawia opuścić dom.
Po pogadance telewizyjnej na temat rewolucji seksualnej, do mieszkania Pasikonika wprasza się Eliza, jedna z jego licznych wielbicielek, które uważają go za supermena. Mimo zastosowania wypróbowanych metod, Olgierd nie sprawdza się jako mężczyzna. Wstrząśnięty dzwoni z automatu do przyjaciela-psychoanalityka, dr. Sapersteina, prosząc o pomoc. Wróciwszy, zastaje pod drzwiami Annę i Piotra, a w środku - nieprzytomną Elizę. Na szczęście okazuje się, że zawiedziona dziewczyna połknęła tylko witaminę C i wypiła za wiele whisky. Olgierd zmusza Piotra, by odwiózł ją do domu. Kiedy chłopak wraca, Anka informuje go, że postanowiła zostać u Pasikonika jako pomoc domowa.
Doktor nie przyjmuje propozycji i umieszcza dziewczynę w pensjonacie sióstr zakonnych. Zabiera ją stamtąd po rozmowie z Sapersteinem, radzącym znaleźć kobietę nie interesującą się seksem.
Anna robi zakupy, prowadzi dom. Olgierd urządza przyjęcie i przedstawia dziewczynę znajomym wierząc, że jej obecność uchroni go przed natrętnymi wielbicielkami.
Na otwarciu wystawy Olgierd poznaje Annę z Teresą. Wolna, wyemancypowana, śmiało dyskutująca o seksie Teresa, jest kochanką Zabiełły, przyjaciela Pasikonika, ale wyraźnie zastawia sidła na doktora. W Ance budzi się zazdrość.
Pewnego dnia Olgierd zabiera Annę do swojej kliniki, pragnąc, by uczestniczyła w zajęciach grupowej psychoterapii. Przerażona dziewczyna słucha najintymniejszych zwierzeń pacjentów, obserwuje śmiałe "zabiegi medyczne" - i ucieka.
Teresa, nie mogąc doczekać się na decyzję Pasikonika, przejmuje inicjatywę. Zafascynowana sztuką Wschodu, stwarza odpowiedni nastrój i "uzdrawia" Olgierda. Zachwycony doktor urządza dla niej kolację, nie bacząc na niezadowolenie Anki, a potem błaga o następne spotkanie. Teresa jednak "nie chodzi dwa razy do łóżka z tym samym mężczyzną". Zdruzgotany psychicznie doktor zostaje napadnięty pod domem Teresy przez zazdrosnego Zabiełłę. Po bójce obaj trafiają do szpitala. Olgierda odwiedzają Saperstein z Elizą, która właśnie przyjęła oświadczyny psychoanalityka oraz Piotr z wiadomością o jutrzejszym ślubie z Anną.
Pasikonik ucieka ze szpitala, bezskutecznie usiłuje zatrzymać w domu Anię. Ale kiedy pojawia się w kościele, spod ołtarza słyszy krzyk "Nie!!"
Postanawia zerwać z przeszłością, niszczy sprzęty, rąbie sofę. Do mieszkania wraca Anna i pyta co zrobić na kolację.
W następnej pogadance telewizyjnej Pasikonik zapewnia widzów, że jedynym lekarstwem na zaburzenia seksualne jest miłość.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

2023.01.18 01:47:06
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman