Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

BLISKIE SPOTKANIA Z WESOŁYM DIABŁEM

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1988
 • Premiera:
  1989. 07.
 • Gatunek:
  Film przygodowy, Film dla dzieci (młodzieży), Film fantastyczny
 • Barwny, 2105 m, 77 min

Grupa harcerek na wycieczce w górach spożywa drugie śniadanie. Ktoś zabiera im jajko na twardo. Okazuje się, że to diabeł Piszczałka, który skutecznie wypłasza dziewczęta i nauczycielkę, a następnie parę turystów. Kosmaty Piszczałka wykrada również tort urodzinowy, przygotowany przez tatę dla 10-letniego chłopca, o imieniu Bi, poruszającego się na wózku inwalidzkim. Wszyscy myślą, że to sprawka łasicy. Później wieczorem do okna Bi zagląda jakaś straszna kosmata twarz, ale krzyk chłopca płoszy ją. Rano Bi i jego ojciec - Mak, oglądają w ogrodzie tajemnicze ślady, które niespodziewanie urywają się. Rano podają w telewizji komunikat o pojawieniu się tajemniczego stwora. Po Maka przyjeżdża sąsiad Rybarczyk i zabiera go na obławę w celu złapania stwora. Bi rozzłoszczony tym, że zostawiono go w domu ucieka na swym wózku w góry, gdzie zawisa nad przepaścią. Z opresji ratuje go diabeł Piszczałka, który następnie idzie z nim do domu i strasznie tam rozrabia. W tym czasie trwają poszukiwania Piszczałki, nikt nie znajduje jego śladów.
Diabeł dowiaduje się o chorobie chłopca i postanawia mu pomóc. Prowadzi chłopca do tajemniczej jaskini, przykłada do jego czoła czarodziejski kryształ, mający moc uzdrawiania. Chłopiec traci przytomność. Kiedy budzi się w swoim pokoju, jest sam. Wyrusza na wózku, by pomóc Piszczałce, na którego urządzono nagonkę. Ojciec chce go zatrzymać, i rozbija wózek. Zdesperowany Bi przykłada raz jeszcze kryształ do czoła i niespodziewanie dla siebie wstaje i idzie. Makary na widok biegnącego syna szaleje z radości, a Bi prosi go, by uratował Piszczałkę. Mak odwołuje obławę. Gdy wracają do domu, na podwórzu widzą Piszczałkę jadącego samochodem Maka... bez silnika.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 1990
  Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza "Ale Kino!")-Nagroda Specjalna
  11 Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży (29.01-1.02)
 • 1990
  Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza "Ale Kino!")-Poznańskie Koziołki dla najlepszego odtwórcy roli dziecięcej
  11 Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży (29.01-1.02)
 • 1990
  Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza "Ale Kino!")-Nagroda Jury Dziecięcego "Marcinek"
  Marcinek; 11 Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży (29.01-1.02)

Patrz także:
schowaj

2022.05.21 07:12:53
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego