Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

POLOWANIE NA KRÓLA LIRA

w ZDANIEM OBRONY

 • Film fabularny - telewizyjny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1987
 • Premiera:
  1993. 05. 02
 • Barwny. 82 min.

Znani warszawscy aktorzy, Katarzyna Karpiel i Roman Birecki, przyjeżdżają do prowincjonalnego miasteczka, w którym mieszka mecenas Sokor. Tutejszy teatr wystawia "Króla Leara", a gwiazdy stołecznych scen mają wystąpić w sztuce gościnnie. Wieczorem w mieszkaniu mecenasa zjawia się Katarzyna Karpiel - była żona Sokora, obecnie kochanka Bireckiego. Zdenerwowana opowiada, że w trakcie próby generalnej jej partner, który miał zagrać rolę tytułową, zniknął w nie wyjaśnionych okolicznościach. Oczywiście, premiera zostaje odwołana. Na prośbę byłej żony i dyrektora teatru Sokor podejmuje prywatne śledztwo. Ustala listę osób, którym mogło zależeć na zniknięciu lub nawet śmierci Bireckiego. Wśród podejrzanych są: Paulajtis, maszynista w teatrze, kuzyn zaginionego, narzeczony Mirelli - aktorki, którą gwiazdor z Warszawy bardzo się zainteresował, reżyser sztuki, któremu Birecki zarzucił niedostatek umiejętności, wreszcie brygadzista teatralny, który od ponad roku otrzymywał od aktora dolary. Mecenas-detektyw sprawdza kolejne tropy. Ciągle jeszcze ma nadzieję, że uda mu się znaleźć zaginionego aktora żywego.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski