Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

BRACIA KARAMAZOW

 • Spektakl telewizyjny
 • Rok produkcji:
  2012
 • Premiera:
  2012. 11. 13
 • Barwny, 150 min

"Bracia Karamazow" Teatru Provisorium w reż. Janusza Opryńskiego to jedno z najważniejszych przedstawień w polskim teatrze w ostatnim czasie. Zdobyło świetne oceny krytyki, jak i szereg nagród m.in. Nagrodę im. Konrada Swinarskiego dla Janusza Opryńskiego i Nagrodę Gwarancji Kultury, przyznawaną przez TVP Kultura. Przy realizacji spektaklu reżyser współpracował z cenionym filozofem, Cezarym Wodzińskim, który przygotował nowe tłumaczenie i adaptację powieści Fiodora Dostojewskiego. W ascetycznej, choć sugestywnej formie teatralnej twórcy podjęli przeklęte problemy Dostojewskiego, które, jak świadczy reakcja widzów przedstawienia, zyskały współczesny, dotkliwy wymiar.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
BRACIA KARAMAZOW
Powieść
AutorFiodor Dostojewski
PrzekładCezary Wodziński

Nagrody
schowaj

 • 2013
  Sopot (Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry")-Nagroda aktorska
 • 2013
  Sopot (Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry")-Nagroda za twórczą realizację spektaklu teatralnego

Patrz także:
schowaj

2017.02.11 01:12:59
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski