Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

WSZYSCY JESTEŚMY WYMYŚLENI

  • Podtytuł: HISTORIA JEDNEGO FILMU NA TLE HISTORII
  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska, Niemcy
  • Rok produkcji:
    2011
  • Barwny, 57 min

Ponad pięćdziesiąt lat temu, na przełomie lat 57/58 doszło do wyjątkowego jak na owe czasy przedsięwzięcia: 12 lat po zakończeniu wojny powstał w Polsce film fabularny we współprodukcji polsko - zachodnioniemieckiej ("Ósmy dzień tygodnia"). Aktorka niemiecka Sonia Ziemann zagrała główną rolę Polki. Jej partnerem filmowym był Zbigniew Cybulski. Scenariusz napisał Marek Hłasko. Praca przy filmie nie szła gładko, próbowano wymowę utworu złagodzić, na co z kolei nie zgadzał się Hłasko. Dalsze losy filmu też były ciekawe. Film nie miał polskiej premiery, ponieważ zaraz po kolaudacji stał się tzw. "półkownikiem". Przeleżał na półce 25 lat. Niemiecka premiera filmu miała miejsce w Kolonii 18 listopada 1958 roku. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Patrz także:
schowaj

2017.02.11 05:00:03
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych