Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

TANGO

 • Spektakl telewizyjny
 • Rok produkcji:
  2012
 • Premiera:
  2012. 12. 10
 • Barwny, 107 min

Spektakl Teatru Narodowego to niezwykle interesująca i nowa interpretacja najznakomitszego i najpopularniejszego w Polsce, znanego na całym świecie utworu klasyka rodzimej dramaturgii współczesnej, Sławomira Mrożka.
Tango opowiada o świecie naznaczonym piętnem rozkładu wszelkich wartości. Bunt przeciwko rozpadowi norm, utopijne dążenie do uporządkowania rzeczywistości - kończą się klęską, co stanowi o gorzkiej wymowie tego arcydzieła polskiej literatury i polskiego teatru.
Jerzy Jarocki, uważany za wyjątkowo wnikliwego interpretatora twórczości autora Tanga, zaskakuje poważną w tonie inscenizacją dramatu, która jednak nie pozbawia tego, co w nim śmieszne, czy raczej drapieżnie ośmieszone. Widz odbiera fantastyczny spektakl atrakcyjny na wielu płaszczyznach.
To przedstawienie zasługuje na uwagę zarówno ze względu na rangę "Tanga" w polskiej literaturze współczesnej, jak i na reżyserską rangę Jerzego Jarockiego.[TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
TANGO
Dramat
AutorSławomir Mrożek

Varia
pokaż

Nagrody
schowaj

Patrz także:
schowaj

 • 1992
  Spektakl telewizyjny / Sławomir Mrożek / Piotr Szulkin
 • 1999
  Spektakl telewizyjny / Sławomir Mrożek / Maciej Englert
 • 2006
  Etiuda szkolna / Sławomir Mrożek / Monika Zamoyska
2023.01.18 00:14:23
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego