Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KARDYNAŁ WOJTYŁA PAPIEŻEM!

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2012
  • Barwny, 50 min

Film dokumentalny o jednym z najważniejszych wydarzeń w historii Polski i Kościoła katolickiego - wyborze kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Film opowiada o mało znanych wydarzeniach z udziałem kard. Karola Wojtyły, a potem do pierwszych tygodni pontyfikatu Ojca Świętego w 1978 r. , pontyfikatu, który stał się jednym z najbardziej znaczących w dziejach świata. Film jest pełen emocji i wzruszeń, pokazuje wyjątkowość i świętość Jana Pawła II. Ilustracją są materiały archiwalne, w tym fragmenty wywiadu radiowego kard. Karola Wojtyły po śmierci papieża Pawła VI oraz fragmenty homilii kard. Wojtyły w kościele św. Stanisława w Rzymie wygłoszonej na kilka dni przed konklawe.
W filmie wypowiadają się: ks. kard. Stanisław Dziwisz - metropolita krakowski, prof. Andrzej Półtawski, prof. Gabriel Turowski - przyjaciel Jana Pawła II, brat Marian Markiewicz z Zakonu Braci Serca Jezusowego, siostry urszulanki: s. Janina Chmielińska, s. Maria Gratia Wargacka i śp. s. Andrzeja Górska (mat. archiwalny) ze Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, śp. Józef Mucha - kierowca kard. Wojtyły w Krakowie (mat. archiwalny), ks. infułat Bronisław Fidelus - wikariusz generalny Archidiecezji Krakowskiej. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2023.01.18 00:16:38
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych