Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

LAWNSWOOD GARDENS

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2011
  • Barwny, 52 min

"To najbardziej niezwykły i wpływowy socjolog świata" - mówi o Zygmuncie Baumanie brytyjska historyczka Griselda Pollock. Z wizytą do czołowego intelektualisty naszych czasów udali się twórcy niniejszego filmu. Efektem jest wyjątkowy portret błyskotliwego krytyka czasów płynnej nowoczesności. Lanswood Gardens - pod tym adresem w brytyjskim Leeds mieszka od lat Zygmunt Bauman, wybitny socjolog i filozof, teoretyk postmodernizmu. Reżyser Paweł Kuczyński oraz prof. Anna Zeidler-Janiszewska spędzili tam kilka dni, swobodnie rozmawiając ze znamienitym gospodarzem. Powstały dzięki ich wysiłkom dokument analizuje m.in. związki pomiędzy głośną pracą Baumana "Nowoczesność i Zagłada" a książką "Zima o poranku", a więc wspomnieniami jego żony Janiny (zmarłej w grudniu 2009 roku) z czasów pobytu w warszawskim getcie. "Jego analiza Holocaustu pokazuje, że nie był to jedynie wypadek nowoczesnego świata" - powiedzieć miał Vaclav Havel, który pojawia się także w filmie jako jeden z przyjaciół profesora. Obok niego swe opinie wyrażają ponadto także m.in. Griselda Pollock, Anthony Bryant i Aleksandra Jasińska-Kania.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 04:11:30
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency