Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

BOCIAN. PTAK ŁĄCZĄCY NARODY

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2010
 • Gatunek:
  Film przyrodniczy
 • Barwny, 36 min

Film został zrealizowany w ramach projektu "Przyrodnicy oraz służby energetyczne Polski, Ukrainy i Białorusi na rzecz ochrony bociana białego". Przedstawia najważniejsze działania realizowane w projekcie ochrony bociana białego w województwie mazowieckim oraz niektóre aspekty jego biologii. Dokument powstał z myślą o propagowaniu idei ochrony tego znanego gatunku w Polsce, na Ukrainie i Białorusi gdzie gnieździ się większość światowej populacji bociana białego. Ukazane są w nim m.in. praktyczne sposoby zabezpieczania zagrożonych gniazd zlokalizowanych na drzewach, czynnych słupach energetycznych oraz na budynkach. Ważnym elementem jest prezentacja metod ochrony bocianów ginących na urządzeniach energetycznych. Ujęcia do filmu zostały nakręcone w różnych częściach województwa mazowieckiego, a część z nich także w Izraelu na trasie wędrówki bocianów na zimowisko.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 01:51:40
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego