Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KLUCZ DO SERC

  • Film dokumentalny
  • Rok produkcji:
    1982
  • Czarno-biały, 31 min

Portret Stanisława Dubois, czołowej postaci socjalistów młodego pokolenia w okresie przedwojennym. Wraz z Norbertem Barlickim byli filarami lewicy PPS. Poseł na Sejm, oskarżony w procesie brzeskim, współzałożyciel OM - TUR. Inicjator tworzenia robotniczych batalionów obrony stolicy we Wrześniu 1939, zesłany do Oświęcimia jako nr 3904, zginął za drutami. W filmie Zofii Haloty wykorzystano bardzo liczne archiwalia, prasę z epoki, sfilmowano osiedle robotniczych domków. Inż. Aleksy Zin, który jako 11 - latek przysłuchiwał się wiecowi PPS w Hajnówce w 1928, wspomina energicznego mówcę, którego nazwisko elektryzowało robociarską brać: DUBOIS wymawiano z drżeniem i tak, jak się pisze, nie z francuska. Syn socjalisty, Maciej, dzieli się obrazami ojca, które utkwiły mu w pamięci, gdy ostatni raz widział tatę w wieku siedmiu lat. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.11.07 01:22:34
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych