Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

SZTUKA W KRATKĘ § 148 K.K.

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2008-2012
  • Barwny, 105 min
    Okres realizacji zdjęć: 2008-2012.

Bohaterowie tego filmu to Czarny, Bierut, Marek i Krzysiek. Dwóch ostatnich znajduje się już na wolności, dwaj pierwsi wciąż odbywają karę. Wszystkich łączy wspólna pasja oraz paragraf 148 - "zabójstwo", za które zostali skazani. Szukając dla siebie zajęcia za kratami, cała czwórka poświęciła się sztuce. Czarny maluje, Bierut rzeźbi, Marek kieruje fundacją zajmującą się pomocą utalentowanym więźniom, a Krzysiek od blisko 10 lat prowadzi własną galerię i zakład renowacji. Ich tragiczne losy, próby odnalezienia się w zakładzie karnym, ucieczka przed więzienną subkulturą przeplatają się w filmie Jowity Gondek z prawdziwą sztuką, okazującą się nową drogą życia dla tych, którzy zbłądzili.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 08:40:59
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor