Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ZDJĘCIE OD NASIEROWSKIEJ CZYLI ŻYCIE WIELOKROTNIE SPEŁNIONE

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2013
  • Barwny, 49 min

Film opowiada o życiu i pracy Zofii Nasierowskiej. To długa rozmowa z samą bohaterką, oraz z jej przyjaciółmi i z osobami, które stawały po drugiej stronie jej obiektywów. W filmie znalazły się również fragmenty etiud filmowych Zofii Nasierowskiej, fragmenty polskich filmów fabularnych, w których główne roli grali znani aktorzy uwieczniani na jej zdjęciach, a także liczne archiwalia pochodzące z zasobów TVP i WFDiF. To również zbiór fotografii i innych materiałów z archiwum rodzinnego bohaterki.
W filmie wystąpili między innymi: Nina Andrycz, Wiesława Czapińska, Alina Janowska, Jan Kobuszewski, Olgierd Łukaszewicz, Janusz Majewski, Michał Musialik, Monika Turno, Olga Turno, Beata Tyszkiewicz, Jadwiga Bobrowska, Barbara Wachowicz, Wiktor Zborowski.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
NASIEROWSKA. FOTOBIOGRAFIA
AutorZofia Turowska
2022.05.21 06:15:38
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl