Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PAPIEŻ FRANCISZEK

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2013
 • Barwny, 25 min

Film dokumentalny o papieżu Franciszku - papieżu, który od pierwszych dni pontyfikatu zadziwia świat swoją skromnością, prostotą i ubóstwem. "To jest nasz papież" - mówią biedni i bezdomni, którzy śpią na placu Piusa XII, niedaleko Bazyliki św. Piotra.
O tym wyjątkowo zapowiadającym się pontyfikacie opowiadają m.in.: ks. kard. Zenon Grocholewski - prefekt Kongregacji Nauki Wiary, Hanna Suchocka - ambasador RP przy Stolicy Apostolskiej, Grzegorz Gałązka - słynny fotograf, autor ponad miliona zdjęć Jana Pawła II i Benedykta XVI, Włodzimierz Rędzioch - rzymski korespondent tygodnika "Niedziela".
W filmie wykorzystano również zdjęcia fotograficzne Grzegorza Gałązki, Piotra Spałka, Krzysztofa Tadeja. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2014
  Niepokalanów (Międzynarodowy Katolicki Festiwal Filmów i Multimediów)-I nagroda w kategorii: programy telewizyjne
  za "ukazanie papieża Franciszka, będącego blisko Boga i potrzebującego człowieka"
2024.03.01 01:26:28
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.