Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

"JESTEM KARLA Z BRESLAU..."

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2008
  • Barwny, 16 min

Wspomnienia Karli Postrach- Rast, Niemki urodzonej w Breslau, która oprowadza po Jej Wrocławiu. Jednym z ważnych miejsc jest dom rodzinny na Karłowicach. Obecnie mieszka tam pani Alicja Kawala, z którą Karla utrzymuje serdeczne relacje. Karla chodziła w Breslau do dwóch szkół, w jednej z nich przeprowadza „lekcje żywej historii”. Opowiada o swoich doświadczeniach z czasów II wojny światowej. Jako nastolatka odnosiła ogromne sukcesy pływackie. Trenowała pływanie w hali przy ul. Teatralnej, a z mamą chodziła tam do łaźni. Jej ciocia prowadziła salon mody i uszyła jej nowoczesny kostium kąpielowy, dzięki któremu, jak mówi, wygrywała z dziewczynkami, które pływały w tradycyjnych wełnianych kostiumach. Gdy z mamą ewakuowały się z twierdzy Breslau w styczniu 1945, jako pierwsze zapakowała kostium i czepek.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 08:41:00
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman