Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

GORYCZ I CHWAŁA

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2010
  • Barwny, 37 min

Film dokumentalny o prezydencie Lechu Kaczyńskim powstał w pierwszych tygodniach żałoby narodowej, po katastrofie polskiego samolotu rządowego w Smoleńsku, do której doszło 10 kwietnia 2010 roku. Zginęło wówczas 96 osób, wśród nich był prezydent RP z małżonką.
Córka tragicznie zmarłego prezydenta, Marta Kaczyńska - Dubieniecka, odbywając sentymentalną podróż po rodzinnym albumie ze zdjęciami, opowiada o swoim szczęśliwym dzieciństwie, o wspaniałych relacjach z ojcem, o tym jaki był prywatnie i o jego karierze politycznej, o którą nigdy nie zabiegał za wszelką cenę, ale też bez polityki nie umiał żyć. Był wielkim patriotą, interesował się historią Polski i świata, chętnie prowadził z córką długie rozmowy na historyczne tematy. Był bardzo dobrym ojcem, mężem, dziadkiem. Nigdy nie zawiódł swoich bliskich. Marta Kaczyńska wspomina wielokrotne odwiedziny u ojca w obozie dla internowanych w Strzebielinku, kiedy miała zaledwie kilka lat. Ostatnie wyobrażenie taty pozostanie na zawsze w jej pamięci ze spotkania rodzinnego przy wielkanocnym śniadaniu, na kilka dni przed katastrofą.
Ciepło i wzruszająco o prezydencie Lechu Kaczyńskim, który, jak wszyscy podkreślają, był wyjątkowo prawym człowiekiem, mówią także jego znajomi i przyjaciele: Krzysztof Wyszkowski, współzałożyciel Wolnych Związków Zawodowych, Mirosława i Krzysztof Żukowscy, przyjaciele prezydenta, Zbigniew i Zofia Romaszewscy, działacze KOR, Maciej Łopiński i Narcyz Sienkiewicz, przyjaciele prezydenta, Piotr Semka, publicysta, autor biografii o prezydencie. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 06:09:58
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor