Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ZABIĆ NA KOŃCU

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1990
 • Premiera:
  1990. 06. 06
 • Gatunek:
  Komedia, Film sensacyjny
 • Barwny, 2573 m, 90 min

Dwaj łódzcy robotnicy - Marek i jego Szwagier - czują się znudzeni swoją pracą i sytuacją materialną. W zakładzie, gdzie pracują (Marek jako ślusarz, Szwagier jako strażnik), trwa strajk na tle płacowym, wobec czego Marek wychodzi "na fuchę": ma otworzyć kasę pancerną w domu znanego reżysera filmowego. Czekając na panią domu, w obecności której ma dokonać kontrolowanego włamania, sięga po leżący na stole scenopis.
W luksusowej restauracji spotykają się Markowski i I.B., kochankowie sprzed lat. O renesansie dawnej miłości dowiaduje się Szwagrowski, wspólnik Markowskiego w planowanym zuchwałym napadzie na bank. Pod wpływem lektury Marek postanawia włamać się do zakładowej kasy pancernej. Szwagier czyta wykradziony scenopis z wypiekami na twarzy, ale jest rozczarowany: w egzemplarzu brakuje stron końcowych. O współudziale we włamaniu nie chce nawet słyszeć.
Romans Markowskiego z I.B. rozwija się, czemu usiłują przeciwstawić się Szwagrowski i Markowska. Mimo pogróżek I.B. rozstaje się ze swym byłym kochankiem i postanawia wyjechać z Markowskim za granicę. Z okazji urodzin Marek zaprasza swoją dziewczynę Elę, Szwagra i siostrę do dobrej restauracji. Upokorzeni przez portiera lądują w podrzędnej jadłodajni, gdzie Marek i Szwagier upijają się. W poczuciu otaczającej ich beznadziejności decydują się na skok.
Markowski podając się za przedstawiciela firmy budowlanej wchodzi do skarbca bankowego i dokonuje pomiarów koniecznych do remontu. W rzeczywistości przygotowuje precyzyjny plan włamania... Marek i Szwagier przygotowują się do napadu powielając wzór ze scenariusza. Plan jest prosty: przez pomieszczenia warsztatów można wejść do piwnicy pod pokojem, gdzie stoi kasa pancerna, następnie wybić otwór w stropie tak, by sejf spadł na niższą kondygnację. Aby odwrócić uwagę strażników, wystarczy uruchomić pobliską syrenę alarmową.
Markowski i Szwagrowski dokonują włamania. W mieszkaniu szefa następuje podział łupu. Szwagrowski sięga po broń, ale Markowski jest przewidujący - częstuje niewygodnego wspólnika zatrutym papierosem. Pokonując rozliczne trudności Marek i Szwagier otwierają sejf. Niestety, bank wstrzymał wypłatę z powodu niewypłacalności zakładu i szafa pancerna jest... pełna alkoholu, oddanego - na czas strajku - do depozytu. Zrozpaczeni włamywacze upijają się. Budzą ich dopiero okrzyki załogi witającej samochód ze spóźnioną wypłatą. Chyłkiem wymykają się z zakładu.
Markowski zatrzymuje swój samochód na skraju zachodniej autostrady, gdzie czeka na niego I.B. Nieoczekiwanie pojawia się kochanek dziewczyny i zmusza Markowskiego do wyjścia z auta. Para oszustów odjeżdża w siną dal.
"Gdybym wiedział, że to się tak kończy, nigdy nie zgodziłbym się na ten napad" - refleksyjnie wzdycha Szwagier przed ekranem telewizora.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

2022.05.21 07:13:39
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych