Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MÓJ KANION

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2010
  • Barwny, 25 min

"Mój Kanion" to film o niezwykłej ekspedycji do najgłębszego na Ziemi Kanionu Colca w peruwiańskich Andach. Międzynarodowa ekspedycja, polsko-amerykańsko-peruwiańska, w latach 2008-09 odważnie wkroczyła do jednego z ostatnich miejsc na Ziemi, które nie zostały jeszcze odkryte przez człowieka. Ściany kanionu pną się tu na wysokość ponad czterech tysięcy metrów, a nieprzewidywalny nurt Rio Colca rwie z siłą kilkunastu wodospadów pomiędzy wielkimi i ostrymi jak brzytwa głazami. Koryto rzeki nie przekracza w najszerszych miejscach dwustu metrów, a temperatura w nocy spada do 2-3 stopni Celsjusza. Nic dziwnego, że niektórym uczestnikom tego niebezpiecznego przedsięwzięcia puszczały nerwy. Z żalem oglądali się za siebie, wiedząc, że po wejściu do głębokiego kanionu, nie będą już mogli się wycofać, a jedyną deską ratunku będzie tylko marsz do przodu. Film "Mój Kanion" jest dokumentalnym zapisem zmagania się ludzi z żywiołem. I choć rzeka pozostała nieujarzmioną, to jednak uczestnikom wyprawy Colca Condor, na czele z jej charyzmatycznym przywódcą Jerzym Majcherczykiem, udało się zrealizować zakładane cele. Tym samym, jako pierwsi na świecie, zdobyli i zbadali naukowo najgłębszy na Ziemi Kanion Colca, wpisując się w historię odkryć na miarę największych zdobywców i odkrywców XX wieku. Dzięki ich osiągnięciu stał się wielką atrakcją turystyczną, a jednocześnie szansą rozwoju dla zacofanego do tej pory i biednego południowego regionu peruwiańskich Andów.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 05:33:46
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego