Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

NIECH ŻYJE MIŁOŚĆ

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1991
 • Premiera:
  1991. 10. 14
 • Gatunek:
  Melodramat
 • Barwny, 92 min

  Lokacje: Warszawa (Aleje Jerozolimskie, okolice Dworca Centralnego), droga nr 7 w okolicach Zakroczymia, Hel (stacja kolejowa), Gdańsk (Długi Targ, ul. Mariacka, Długie Pobrzeże).

Sewek, pracownik warsztatu naprawy samochodów, nocą, w ulewny deszcz, zostaje wezwany do unieruchomionego samochodu. Jego kierowcą okazuje się piękna młoda kobieta, która porywa samochód Sewka, by zdążyć na pociąg do Gdańska, gdzie mieszka. Zafascynowany nieznajomą chłopak, po naprawieniu jej samochodu, postanawia sam odprowadzić go właścicielce. W Gdańsku przeżywa głębokie rozczarowanie - urocza Natalia, historyk sztuki, jest mężatką. Sewek, coraz bardziej zakochany, nie rezygnuje ze zdobycia jej serca. Dowiaduje się o tragedii młodej kobiety i jej męża Roberta: są rodzicami kalekiej, głuchoniemej dziewczynki, przebywającej w zakładzie. Sewek, ongiś student warszawskiego konserwatorium muzycznego, utalentowany jazzman grający na trąbce, rozpoczyna występy w zespole jazzowym. Szybko zdobywa popularność, ale jego myśli i uczucia pochłania Natalia. Poznaje jej męża i córkę, z którą zaprzyjaźnia się i zdobywa jej zaufanie. Pewnego dnia nie zastaje Natalii w domu, od Roberta dowiaduje się, że wyjechała na kilkumiesięczne stypendium zagraniczne . . . Sewek postanawia wrócić do Warszawy. Jednak wyjazd Natalii okazuje się kłamstwem wymyślonym przez Roberta dla ratowania małżeństwa. Sewek spotyka się z Natalią i Laurentką, którą zabiera na plażę, gdzie razem się bawią . . .

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

2023.01.18 01:47:57
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency