Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

IDA HAENDEL. KONCERT W SEPII

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2006
  • Barwny, 26 min

Ida Haendel - cudowne dziecko z Chełma. Mając 3, 5 roku, wzięła skrzypce i zagrała piosenkę, którą śpiewała jej matka. Kształcona u najlepszych nauczycieli skrzypiec w Polsce i w Europie, w wieku 9 lat jedna z finalistek konkursu Wieniawskiego.
Rodzina Haendlów zdążyła wyjechać przed wojną do Anglii, gdzie Ida zdobywała londyńskie sceny. Dziś jej nazwisko znajduje się w pierwszej piątce skrzypiec na świecie. W maju tego roku 85 - letnia Ida Haendel przyjechała do swojego rodzinnego miasta. W Chełmie zagrała bardzo trudny program, w tym 17 - minutowy utwór solo. Program przedstawia skrzypaczkę w jej wędrówkach po mieście, jej opowieść o znaczeniu muzyki i byciu kobietą, kobietą niezwykłą, bo pomimo upływu lat nadal koncertującą, będącą ambasadorem UNESCO i kochającą się w barwnych i ekstrawaganckich strojach. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 01:38:10
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman