Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PA, PA POLITYKO...

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2012
  • Barwny, 40 min
    Uwaga: rok produkcji filmu niepewny.

14 września 2007 roku. Po 20 latach Jan Maria Rokita ogłasza na antenie TVN24, że wycofuje się z polskiej sceny politycznej i nie będzie kandydował do parlamentu z ramienia Platformy Obywatelskiej. O tej decyzji nie wie nawet Donald Tusk, reszta polityków przyjmuje tę informację z niedowierzaniem. Okoliczności jego odejścia są zaskakujące - kilka godzin wcześniej prezydent Lech Kaczyński nominował jego żonę Nelly Rokitę na stanowisko doradcy prezydenta ds. kobiet. Rokita mówi w wywiadach, że rezygnuje z polityki z... miłości do żony. I rzeczywiście - Rokita swej decyzji nie zmienił do dziś. Gdzie mieszka i czym się teraz zajmuje? Czy tęskni za polityką? Film Rafała Abramciowa to zapis prywatnego życia polityka "na odwyku". Reżyser towarzyszy Rokicie w jego krakowskim domu, na wakacjach we Włoszech, w kręgu przyjaciół, nawet, gdy spiera się z żoną. Jednym z najistotniejszych wątków w filmie są właśnie relacje rodzinne. Reżyserowi udaje się podpatrzeć, jak Jan Rokita radzi sobie z dwiema najważniejszymi dla niego kobietami - Nelly, która nie jest ideałem żony według mieszczańskich schematów, i dorosłą córką Katarzyną. Kamera rejestruje również momenty dla Rokity szczególnie trudne - wspomnienia i rozmowy po katastrofie z 10 kwietnia 2010 roku. Sam Rokita twierdzi, że jego obecne życie to mało ciekawy temat na film, bo żyje jak miliony innych ludzi - gotuje w swoim włoskim domu, czyta, odwiedza muzea, spędza czas z rodziną i przyjaciółmi. Tymczasem reżyser próbuje dociec, jak Rokita funkcjonuje bez politycznej adrenaliny, i czy w ogóle potrafi bez niej żyć.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 02:18:11
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl